Shtrirja e VV-së në Maqedoni, Ahmeti e quan të pashëndetshme – thotë se e copëton elektoratin shqiptar

17.06.2020 23:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shtrirja e VV-së në Maqedoni, Ahmeti e quan të pashëndetshme – thotë se e copëton elektoratin shqiptar

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nuk e ka mirëpritur idenë e Lëvizjes Vetëvendosje që të ketë shtrirje si subjekt partiak edhe në Maqedoninë e Veriut.

”Deri tani kemi pasur gjashtë parti në Maqedoni. Copëtohet elektorati shqiptar”.”Kam konsideratë për të gjitha partitë në Kosovë, edhe në Vetëvendosje”, është shprehur Ahmeti, percjell Front Online.

”Do të isha jashtëzakonisht mirënjohës që nëse kanë vërejtje në këto politika që kam drejtuar, le t’mi thonë si shoku –shokut”.”Por është e drejtë legjitime që kushdo që të hapë parti, mund ta bëjë atë”.A i frikësohesh fitores së Vetëvendosjes në Maqedoninë e Veriut?

”Janë qytetarët ata që vendosin, mund të them që për 18 vjet kam fituar të gjitha ciklet zgjedhore”.”Nëse vendosin qytetarët ndryshe, kjo është mëse legjitime”, shprehet ai.Kreu i BDI-së foli edhe për raportet me Albin Kurtin.
”Kam pasur dhe kam relacione miqësore”.”E kisha takuar dy apo tri herë në selinë e BDI-së vite më parë – biseduam për shumë çështje, ka tre vite radhazi kam shumë bashkëpunëtorë që janë në organet drejtuese në LVV ashtu sic janë në Aleancë”.”Unë i ruaj miqtë, pa ndërhyrë në politikat e brendshme të partive të tyre dhe atë të Kosovës. Kosovën e kam pikë të dobët, është vendlindja ime e dytë. Dua të gjitha të mirat për Kosovën”.”Pjesë të veprimtarisë e kam atë, jam në komunikim me të gjithë – dhe ruaj me të gjithë miqësitë dhe nuk kam pasur të them as përplasje apo diçka të tillë me të gjithë miqtë atje që kam”.Ali Ahmeti në Rubikon me Adriatik Kelmendin e cilësoi si jo të shëndetshme themelimin e Vetëvendosjes edhe në Maqedoninë e Veriut, njofton Klan Kosova.”Nuk mendoj që do të ishte e shëndetshme”.”Dua si nga Prishtina ashtu edhe nga Tirana, le t’më thonë që ”këtu e ke gabim”. Unë kam bashkëveprimtar, çdo gjë mund t’ma thonë – kam mendimet e mia dhe nuk hidhërohem”.”Por jo ama të punojnë pas shpine”.”Do më irritonin dhe dëshpëronin nëse më punojnë pas shpine – le t’ma thonë hapur. Që nga vitet ’80-të, kam punuar, dhe nuk janë pak vite”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vushtrri – Aksident trafiku me lëndime

Vushtrri – Aksident trafiku me lëndime

Sulmojnë dy zyrtarë policorë, arrestohen 5 persona në Prizren

Sulmojnë dy zyrtarë policorë, arrestohen 5 persona në Prizren

Viti – Aksident trafiku me lëndime

Viti – Aksident trafiku me lëndime

Hakohen llogaritë në Twitter të B. Gates, Obama dhe Elon Musk, shesin bitcoin, FBI nis hetimin

Hakohen llogaritë në Twitter të B. Gates, Obama dhe Elon Musk, shesin bitcoin, FBI nis hetimin

BE-ja mblidhet për të diskutuar planin e rimëkëmbjes ekonomike

BE-ja mblidhet për të diskutuar planin e rimëkëmbjes ekonomike

Pacientët me kancer: Shanse të njëjta nga kapja e virusit, por rrezik më të madh nga sëmundja

Pacientët me kancer: Shanse të njëjta nga kapja e virusit, por rrezik më të madh nga sëmundja

Bëhet thirrje për respektim të Ligjit për Mbrojtjen e Fëmijëve

Bëhet thirrje për respektim të Ligjit për Mbrojtjen e Fëmijëve

Mbi 74 mijë të infektuar gjatë 24 orëve të fundit në ShBA

Mbi 74 mijë të infektuar gjatë 24 orëve të fundit në ShBA

OKB bën apel rekord për fonde kundër koronavirusit

OKB bën apel rekord për fonde kundër koronavirusit

Vuçiq e pyet Hotin a di serbisht, shikoni si përgjigjet Kryeministri i Kosovës

Vuçiq e pyet Hotin a di serbisht, shikoni si përgjigjet Kryeministri i Kosovës

Blerim Latifi ka dy fjalë për xhaminë që po ndërtohet në Prishtinë

Blerim Latifi ka dy fjalë për xhaminë që po ndërtohet në Prishtinë

Vdes një polic nga Coronavirusi

Vdes një polic nga Coronavirusi

Baton Haxhiu thotë se PDK duhet të futet në Qeveri

Baton Haxhiu thotë se PDK duhet të futet në Qeveri

Lladrovci: “Unë dhe Trump jemi si të njëjtë”

Lladrovci: “Unë dhe Trump jemi si të njëjtë”

Thaçi: Unë e përfundova dëshminë, nëse gjykatësi dhe prokurori janë të paanshëm përfundimi është se s’kam kryer krime

Thaçi: Unë e përfundova dëshminë, nëse gjykatësi dhe prokurori janë të paanshëm përfundimi është se s’kam kryer krime

Matoshi: Kosova notë proteste Brukselit, Komisioneri për Zgjerim duhet ta sqarojë skandalin në Ambasadën e Serbisë

Matoshi: Kosova notë proteste Brukselit, Komisioneri për Zgjerim duhet ta sqarojë skandalin në Ambasadën e Serbisë