Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

24.11.2020 20:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

Shteti i Kroacisë duhet t’i paguajë pronarit të një Ferrari hiq më pak se 67.000 euro, pasi konfiskoi makinën e tij dhe e shiti në një ankand publik.

Pronari i automjetit, me shtetësi zvicerane, përveç ajo kroate, ngriti një proces gjyqësor.

Administrata Doganore e Ministrisë së Financave erdhi në një hetim të plotë dhe arriti në përfundimin se personi F.P. kishte borxhe për detyrime doganore dhe taksa të veçanta për Ferrari California 4.3 V8, i cili u soll nga Zvicra në Kroaci për riparim.

Administrata e trajtoi atë si një import të paligjshëm dhe përcaktoi detyrimin për të paguar taksën e vlerës së shtuar dhe taksën e veçantë për automjetet. Makina e tij u konfiskua dhe u shit në mënyrë që të shlyente borxhin para se të vendoseshin ankesat.

Makina ishte shitur për 67.000 euro, dhe kur përfundoi në gjykatë, u përcaktua që paratë duhet t’i paguhen pronarit të makinës, transmetojnë mediat kroate.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

​5 mënyra për të shmangur infektimin me koronavirus në ambiente të mbyllura

​5 mënyra për të shmangur infektimin me koronavirus në ambiente të mbyllura

Këto janë ekipet që mund të kalojnë grupet këtë javë në Ligën e Kampionëve

Këto janë ekipet që mund të kalojnë grupet këtë javë në Ligën e Kampionëve