Shtëpia e së ardhmes, zhvendoset brenda 24 orëve

19.03.2015 19:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kompania holandeze “Heijmans” prezantoi shtëpinë prej druri, që projektuesit thonë se është shtëpia e së ardhmes.

Projekti ka marrë shtysë nga kërkesa gjithnjë në rritje e të rinjve holandezë në Amsterdam për të patur një banesë të tyren. Në pamundësi për të siguruar apartamente në blloqet e pallateve për shkaqe financiare shumica e tyre jetojnë me qira.

Për të gjetur një rrugë të mesme mes çmimit dhe cilësisë, “Hiejmans” punoi me projektin e vet për muaj të tërë dhe produkti është një shtëpi e rehatshme, me çmim të përballueshëm dhe që mund të vendosësh ku të duash.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Burri lyen me benzinë dhe i vendos flakën një të pastrehu

Burri lyen me benzinë dhe i vendos flakën një të pastrehu

Turqit në shpi shkaku i koronavirusit, dhitë e egra në kulm të shtëpisë

Turqit në shpi shkaku i koronavirusit, dhitë e egra në kulm të shtëpisë

Nuk pyesin për Koronavirus, seks, drogë dhe alkool. Policia u bën gjëmën të rinjve (FOTO)

Nuk pyesin për Koronavirus, seks, drogë dhe alkool. Policia u bën gjëmën të rinjve (FOTO)

Video e çiftit të moshuar bëhet hit në internet: Plaku me plis shihet duke e puthur një grua (Video)

Video e çiftit të moshuar bëhet hit në internet: Plaku me plis shihet duke e puthur një grua (Video)

“Ose vendosni maska ose do të njoftoj policinë”, plas grushti në supermarket

“Ose vendosni maska ose do të njoftoj policinë”, plas grushti në supermarket

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

I riu dhunon brutalisht gruan shtatzëne, pretendonte se ishte mbartëse e koronavirusit

I riu dhunon brutalisht gruan shtatzëne, pretendonte se ishte mbartëse e koronavirusit

Rrëfimi prekës i 23 vjeçares që ka pësuar 90% djegie në trup: Kam gjetur dashurinë e jetës, do të martohem

Rrëfimi prekës i 23 vjeçares që ka pësuar 90% djegie në trup: Kam gjetur dashurinë e jetës, do të martohem

Dimri më i ngrohtë i regjistruar ndonjëherë Evropa

Dimri më i ngrohtë i regjistruar ndonjëherë Evropa

E rëndë/ Babai sulmon seksualisht djalin e tij 6 vjeçar me shkop, pasi hëngri një tortë pa leje (Foto)

E rëndë/ Babai sulmon seksualisht djalin e tij 6 vjeçar me shkop, pasi hëngri një tortë pa leje (Foto)

Rrëmbeu vajzën e ish-gruas, e përdhunoi për 20 vite dhe bënë 9 fëmijë së bashku, dënohet me burg të përjetshëm

Rrëmbeu vajzën e ish-gruas, e përdhunoi për 20 vite dhe bënë 9 fëmijë së bashku, dënohet me burg të përjetshëm

Në Antarktik bora dhe akulli bëhen të kuqe

Në Antarktik bora dhe akulli bëhen të kuqe

Verbohet 25 vjeçarja, tentoi të lyente sytë me ngjyrë të zezë

Verbohet 25 vjeçarja, tentoi të lyente sytë me ngjyrë të zezë

Në Parlamentit britanik zbulohët “porta e fshehtë” 360 vjeçare

Në Parlamentit britanik zbulohët “porta e fshehtë” 360 vjeçare

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru