SHQIPTARET DHE PARTIA MAQEDONE LSDM

11.03.2020 02:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
SHQIPTARET DHE PARTIA MAQEDONE LSDM

12 Prilli i vitit 2020, do të jetë viti që do të përcaktojë të ardhmen e partisë politike mqedone LSDM në Maqedoninë e Veriut!

Pas përfundimit të luftës së vitit 2001 të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut, 19 vite pas lufte, partia politike maqedone LSDM, po bën orvatjet vendimtare të bëhet parti politike jo vetëm maqedone por edhe shqiptare!

A është e mundur një gjë e tillë?
A ka mundesi që shqiptarët në vend të liderëve shqiptarë në Maqedoninë e Veriut për përfaqesues të tyre të votojnë maqedonët?

Jo kjo nuk do te duhej te ndodhte!

Këtë rrugë të këtyre votave të turpit, shqiptarët nuk do të duhej ta lejonin!

A është normale të të bëhet Nënë sot, ajo që deri dje ishte shtrige, njerkë e ulkonjë per Ty!

Çka e ka gjetur vallë LSDM që e ka marrë këtë flamur të shqiptarizmës dhe po e tundë me kaq shumë dashuri e dashamirësi shqiptare!

Sa e pështirë kjo lojë e budallaqkës e LSDM-së!

A është normal ai shqiptarë e ajo shqiptare, ai djalë apo ajo vajzë shqiptare që ia jep votën partisë politike maqedone LSDM!

Qysh nuk i vjen turp Zoran Zaevit ta kerkojë votën shqiptare, kur shqiptarët votën mund dhe duhen të ia japin partive politike shqiptare dhe lidereve shqiptarë, që nga Ali Ahmeti e plot të tjerë!

Por Zoran Zaevi, nëse ia arrinë të gjejë shqiptar që e votojnë kur i kanë partitë politike shqiptare dhe kandidatët shqiptarë per deputetë, duhet ti zgjatet dora dhe ti urohet drejtimi i politikës jo vetëm sllave maqedone por edhe shqiptare në Maqedoninë e Veriut!

A nuk është tronditëse që pas luftës çlirimtare shqiptare në Maqedoninë e Veriut, të ketë guxim ndonjë shqiptarë që të garojë nën siglen politike të LSDM-se!

Deri këtu ka ardhur kjo punë, që antishqiptarizmi shkon deri në këtë masë, sa dalin shqiptarë dallkauk politik dhe në garën politike rreshtohen në LSDM, kur ka sa të duash parti të mirëfillta politike shqiptare!

Politikanet maqedon dhe ata shqiptar, e dinë sakt se LSDM po luan lojën e kësulëkuqes!

Të gjithë e dinë se LSDM po e luan lojën që në lëkurë të qengjit fshehet ujku!

Kjo lojë poshtruese e LSDM-së dhe e liderit të saj Zoran Zaev, që të shkojë për vota sikur lyps derë më derë në çdo shtëpi e familje shqiptare, duhet ti jepet përgjigjja e merituar!

Cila është pergjigjja e merituar?

Nuk duhet që shqiptarët ta presin Zoran Zaevin, këtë politikan që për të fituar vota vesh kostume me shumë ngjyra dhe brenda lëkurës së tij përfaqeson antishqiptarin modern maqedon, i cili për të arritur qellimet e veta të ofron puthje gjarpëri dhe buzqeshje monalize!

LSDM nuk mund të jetë parti politike shqiptare e as Zoran Zaev lider i shqiptarëve!

Shqiptarët dhe LSDM kanë rrugë të ndryshme në Maqedoninë e Veriut të tyre të përbashkët!

E ardhmja e shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut, do të ngrohet nga dielli që nuk e shkelqen Zoran Zaevin!

Shqiptarët e dijnë dhe do ta dijnë se LSDM është partia politike që për themelues e ideolog të sajë ka antishqiptarët e mëdhenj Lazar Kolishevskin e Llazar Mojsovin, Vasil Tuporkovskin, Kiro Gligorovin e Branko Cervenkovskin!

Kotë e ka Zoran Zaev, nuk e ngroh dielli shqiptar!

Shqiptarët do të votojnë deputetet shqiptare dhe partitë politike shqiptare!

Islam Hyseni

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vetëvendosje: President mos e shkel Kushtetutën, por vepro si në vitin 2010-2017

Vetëvendosje: President mos e shkel Kushtetutën, por vepro si në vitin 2010-2017

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë

Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë

Ekspertët japin verdiktin nëse ushtria kineze apo amerikane krijoi COVID-19 si bio-armë

Ekspertët japin verdiktin nëse ushtria kineze apo amerikane krijoi COVID-19 si bio-armë

Shënon 260 viktima të reja të koronavirusit për 24 orë, në Britani

Shënon 260 viktima të reja të koronavirusit për 24 orë, në Britani