Shqipëri-Armeni, dalin në shitje biletat

20.03.2015 12:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shqipëri-Armeni, dalin në shitje biletat

Shqipëri-Armeni, të gjithë tifozët kuqezi do të mbajnë frymën në Elbasan për ndeshjen eleminatore të 29 Marsit ku kombëtarja e drejtuar nga De Biasi do të kërkojë t’u japë vazhdimësi rezultateve pozitive për të ëndërruar kualifikimin në Euro 2016.

Federata Shqiptare e Futbollit ka nxjerrë në treg të gjitha biletat dhe shitja do të vazhdojë deri në plotësimin e kapacitetit të “Elbasan Arena” që ofron disa opzione në sektorë të ndryshëm për njerëzit që kërkojnë ta ndjekin ndeshjen nga afër. Sipas një njoftimi të publikuar në faqen e federatës, pikat e shitjes se biletave per kete event do te jene prane biletarise se stadiumit Qemal Stafa ne Tirane , prane biletarise se Stadiumit Elbasan Arena, ndërsa që prej dy javësh kanë dalë në shitje edhe online. Kështu, çmimi p-ër tribunat C2, G2 është 1 mijë lekë, për sektorët C1, C3, G, 1 mijë e 500 lekë, për tribunat D, F dy mijë, në sektorin E 3 mijë, në B1 dhe B5 6 mijë, ndërsa vendet më të shtrenja nga 8 deri në 10 mijë janë ato të tribunave B2, B4, A1, A4 dhe B3. Ndeshja ndaj Armenisë është e dyta për kombëtaren kuqezi që do ta luajë në qytetin e Elbasanit ku ndodhet edhe stadiumi i vetëm që plotëson kriteret për organizimin e një ndeshjeje ndërkombëtare./supersport/veqsport.com/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Momentet më pikante të Superligës në foto

Momentet më pikante të Superligës në foto

Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri