“Shpresat” ngjiten në botëror, De Biasi nis freskimin pas suksesit në Europian

30.09.2016 19:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Shpresat” ngjiten në botëror, De Biasi nis freskimin pas suksesit në Europian

Dy ndeshjet e radhës së përfaqësueses shqiptare, Eliminatore të Botërorit 2018-të, ndaj Lihteshtejnit dhe Spanjës, pritet të kenë surpriza sa i përket lojtarëve të grumbulluar.

De Biasi pas më shumë se 200 lojtarëve të vëzhguar përzgjedhur dhe grumbulluar në dy eliminatoret e shkuara që ka drejtuar kuqezinjtë, aktualisht ka një rreze më të ngushtë veprimi dhe sytë e trajnerit italian janë kthyer nga ekipet zinxhirë të përfaqësueses, që për të thënë të vërtetën janë ndër brezat më të suksesshëm të viteve të fundit.

Krijimi i përfaqësueses së Kosovës dhe kërcënimi për largimin drejt skuadrës tjetër shqiptare, sikurse ndodhi me Rashicën, Vojvodën apo Rrahmanin, nga kombëtarja U21, ka detyruar De Biasin të përshpejtojë grumbullimet e të rinjve, të paktën për të mos u rrezikuar më për largime të mëtejshme.

Në listën që pritet të zbardh më 1 tetor, trajneri i përfaqësueses do të ketë 3 lojtarë të përfaqësueses U21, ata janë dy sulmuesit Rey Manaj, Eros Grezda dhe mesfushori i Skënderbeut Liridon Latifi.

Nëse i pari, ish-sulmuesi i Interi dhe aktualisht i Peskarës është grumbulluar disa herë, për herë të parë janë dy lojtarët me origjinë nga Kosova, Eros Grezda, sulmuesi i Lokomotivës në Kroaci dhe Liridon Latifi, mesfushori i Skënderbeut.

Emra që ndoshta në sulm do të kenë më tepër hapësira me mungesën e Gashit, apo gjendjes jo optimale të Sadikut, ndërkohë në mesfushë, Latifi rrezikon Emir Lenjanin, i cili është në pozicionin e preferuar të mesfushorit të Skënderbeut.

Përveç grumbullimit duket se për ta do të ketë edhe minuta në dispozicion nga trajneri De Biasi dhe kjo ndoshta jo vetëm për faktin që e meritojnë, duke qenë se janë lojtarë të një niveli të lartë, por sigurisht edhe konkurrenca mes Kosovën po bëhet gjithmonë dhe më prezente në të gjitha ekipet përfaqësuese, jo vetëm ekipin A.

/ Top Channel

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Performanca magjike e Dua Lipës në Spanjë

Performanca magjike e Dua Lipës në Spanjë

Chelsea i bënë presion Hazardit për kontratën e re, për të shmangur Real Madridin

Chelsea i bënë presion Hazardit për kontratën e re, për të shmangur Real Madridin

Bebe Rexha pozon në mënyrë provokuese

Bebe Rexha pozon në mënyrë provokuese

Formacionet zyrtare – Reali kërkon fitoren e parë me Solarin në La Liga

Formacionet zyrtare – Reali kërkon fitoren e parë me Solarin në La Liga

Cilat pjesë të perimeve nuk duhet të hidhen

Cilat pjesë të perimeve nuk duhet të hidhen

Shuhen dy fluturake hulumtuese të NASA-s brenda dy ditësh, mbesin pa u furnizuar me derivate (Foto)

Shuhen dy fluturake hulumtuese të NASA-s brenda dy ditësh, mbesin pa u furnizuar me derivate (Foto)

Spotify ka 87 milion abonentë me pagesë

Spotify ka 87 milion abonentë me pagesë

Refuzoi Bayernin dhe pesë milionë euro në vit, për sulmuesin Arp më shumë rëndësi ka shkolla

Refuzoi Bayernin dhe pesë milionë euro në vit, për sulmuesin Arp më shumë rëndësi ka shkolla

Themeluesi i Ethereum: Suksesi i krijimit tim varet nga largimi im

Themeluesi i Ethereum: Suksesi i krijimit tim varet nga largimi im

Formacionet zyrtare – United kërkon të vazhdojë me fitore ndaj Bournemouthit

Formacionet zyrtare – United kërkon të vazhdojë me fitore ndaj Bournemouthit

Ky është stili më i ri në shtrat, por kujdes mund të mbyteni shumë lehtë

Ky është stili më i ri në shtrat, por kujdes mund të mbyteni shumë lehtë

Valon Berisha zgjidhet lojtari i muajit te Lazio

Valon Berisha zgjidhet lojtari i muajit te Lazio

Mourinho kërkon qëndrimin e Martial

Mourinho kërkon qëndrimin e Martial

Shitjet e telefonëve bien, Huawei për herë të dytë mund Apple

Shitjet e telefonëve bien, Huawei për herë të dytë mund Apple

Pushoni së ankuari: Është konstatuar që ankimi mund të çojë deri në sëmundje

Pushoni së ankuari: Është konstatuar që ankimi mund të çojë deri në sëmundje

Simeone ka respekt të madh për Solarin

Simeone ka respekt të madh për Solarin