Shpezët duke fluturuar në grumbull, formacionet interesante të kapura nga fotografja amatore (Video)

23.02.2019 19:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shpezët duke fluturuar në grumbull, formacionet interesante të kapura nga fotografja amatore (Video)

Sarah Townsend ishte duke shëtitur gjatë një pasdite në Somerset të Anglisë, ku kapi momentet e rralla, të formacioneve interesante që krijonin shpezët duke fluturuar në grumbull.

Derisa këta zogj, as që vërehen kur fluturojnë në mënyrë individuale, kur bëhen bashkë krijojnë një iluzion që duket sikur ndonjë re e zezë që ndryshon gjithnjë formë, transmeton Telegrafi.

“Grumbulli i këtyre zogjve që janë më të vogla se sorrat, duke i zi nga larg, por nëse fokusohemi më mirë, merr ngjyrë rozë dhe gjelbër të mbyllët” kanë thënë ekspertët e një shoqate që merret me mbrojtjen e shpezëve.

Meqenëse pamjet janë amatore, nuk mund të bëhet ndonjë hulumtim më i hollësishëm i lëvizjeve, që thuhet se nuk janë aq të shpeshta, pasi realizohen vetëm në kohë të caktuara të vitit. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Privatësia, lufta e re mes shfletuesve

Privatësia, lufta e re mes shfletuesve

Kriptomonedha e Facebook mund të debutojë më shpejt sesa keni menduar

Kriptomonedha e Facebook mund të debutojë më shpejt sesa keni menduar

Kina hedh hapin e madh, licencon 5G për katër operatorët vendas

Kina hedh hapin e madh, licencon 5G për katër operatorët vendas

Lajmet e rreme, sfidë për Maqedoninë e Veriut në integrimet euro-atlantike

Lajmet e rreme, sfidë për Maqedoninë e Veriut në integrimet euro-atlantike

Ky është gabimi kryesor që bëni gjatë seksit

Ky është gabimi kryesor që bëni gjatë seksit

Sekretari Amerikan Pompeo paralajmëron sërish aleatët evropianë për Huawei

Sekretari Amerikan Pompeo paralajmëron sërish aleatët evropianë për Huawei

Konflikti në biznes dhe mënyrat për parandalimin e tij

Konflikti në biznes dhe mënyrat për parandalimin e tij

Ja lista e iPhone dhe iPad që do të kalojnë në iOS 13

Ja lista e iPhone dhe iPad që do të kalojnë në iOS 13

Apple iOS 13 premton rritje të ndjeshme të performancës për iPhone

Apple iOS 13 premton rritje të ndjeshme të performancës për iPhone

Apple Maps mëson nga Google Maps

Apple Maps mëson nga Google Maps

Apple iPad do të ketë sistemin e tij operativ

Apple iPad do të ketë sistemin e tij operativ

Gjykata suedeze refuzon kërkesën për burgosjen e Assange

Gjykata suedeze refuzon kërkesën për burgosjen e Assange

Pas gjashtë vitesh pritje Apple sjell modelet e reja Mac Pro dhe kushtojnë një pasuri

Pas gjashtë vitesh pritje Apple sjell modelet e reja Mac Pro dhe kushtojnë një pasuri

iOS 13 sjell ndërfaqen e errët “Dark Mode”

iOS 13 sjell ndërfaqen e errët “Dark Mode”

Loja gjëegjëzë e cila joshi miliona njerëz mbush 35 vite

Loja gjëegjëzë e cila joshi miliona njerëz mbush 35 vite

Njihuni me telefonin e parë në botë me ekran të plotë pa “notch”

Njihuni me telefonin e parë në botë me ekran të plotë pa “notch”