Shpëtohen 47 mace që jetonin në kushte shumë të vështira në shtëpinë e një pensionisteje (Foto)

15.04.2019 17:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shpëtohen 47 mace që jetonin në kushte shumë të vështira  në shtëpinë e një pensionisteje (Foto)

Zyrtarëve të një organizate që merret me mirëqenien e kafshëve, iu deshën tri ditë për t’i nxjerrë 47 mace, nga shtëpia e një pensionisteje në Londër.

James Elford ishte n mesin e tre veterinerëve, që mbetën të habitur se si mbijetuar gjallesat në kushte shumë të vështira dhe papastërti enorme, transmeton Telegrafi.

“Fillimisht, na kanë thënë se janë 60 mace dhe morëm frymë thellë, nga frika e asaj se çfarë na pret” ka thënë Elford.

Megjithatë, doli se ishin më pak, ndërsa vetëm disa prej tyre kishin lëndime të lehta, teksa qëndronin të fshehura në skajet më të thella të shtëpisë.

Besohet se e moshuara ishte shumë e lodhur të merrej me mirëmbajtjen e ambientit të brendshëm, megjithëse i ushqente mirë macet dhe i mbante të ngopura.

E njëjta organizatë, para dy vitesh kishte marrë prej saj 73 mace, të gjetura në situatë të ngjashme. Nga frika se nuk do të adoptohen me jetën normale, 64 prej tyre i kanë mbytur me një sistem pa dhimbje.

Kësaj here, pensionistja ka vendosur të bashkëpunojë me veterinerët, që e bindën se macet e saj do jenë mirë dhe do të dërgohen në qendra të sigurta. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shpëtohen 47 mace që jetonin në kushte shumë të vështira  në shtëpinë e një pensionisteje (Foto)

Shpëtohen 47 mace që jetonin në kushte shumë të vështira në shtëpinë e një pensionisteje (Foto)

Ligji i ri i të drejtave të autorit merr dritën jeshile nga vendet anëtare

Ligji i ri i të drejtave të autorit merr dritën jeshile nga vendet anëtare

Dilemat e parasë virtuale

Dilemat e parasë virtuale

Inteligjenca artificiale mund një prej ekipeve më të mira në botë të Dota 2

Inteligjenca artificiale mund një prej ekipeve më të mira në botë të Dota 2

Policia po përdor më shumë se kurrë më parë historikun e vendndodhjes në Google Maps

Policia po përdor më shumë se kurrë më parë historikun e vendndodhjes në Google Maps

Një kompani Kineze shpall të drejtat e autorit mbi foton historike të vrimës së zezë

Një kompani Kineze shpall të drejtat e autorit mbi foton historike të vrimës së zezë

Një problem i Internet Explorer është aq kritik saqë mund sulmoheni pa e përdorur fare

Një problem i Internet Explorer është aq kritik saqë mund sulmoheni pa e përdorur fare

Windows 10 instalohet në një OnePlus 6T

Windows 10 instalohet në një OnePlus 6T

Reforma e të drejtave të autorit me në shënjestër Facebook dhe Google pret miratimin javën e ardhshme

Reforma e të drejtave të autorit me në shënjestër Facebook dhe Google pret miratimin javën e ardhshme

Facebook, Instagram dhe Whatsapp pësojnë ndërprerje për përdoruesit në gjithë botën

Facebook, Instagram dhe Whatsapp pësojnë ndërprerje për përdoruesit në gjithë botën

Rrotullimi i suksesshëm mbi një hapësirë të gjerë, deri në anën tjetër të pishinës (Video)

Rrotullimi i suksesshëm mbi një hapësirë të gjerë, deri në anën tjetër të pishinës (Video)

Fluturon për herë të parë aeroplani më i madh në botë

Fluturon për herë të parë aeroplani më i madh në botë

Microsoft zbulon se disa llogari në Outlook janë aksesuar prej muajsh nga hakerët

Microsoft zbulon se disa llogari në Outlook janë aksesuar prej muajsh nga hakerët

Teknika e thjeshtë që përdori nusja, për të mos e zhytur fustanin e bardhë në tualet (Foto)

Teknika e thjeshtë që përdori nusja, për të mos e zhytur fustanin e bardhë në tualet (Foto)

Krokodilin gjigant që ra në pishinë, e largoi një profesionist që merret me reptilë (Video)

Krokodilin gjigant që ra në pishinë, e largoi një profesionist që merret me reptilë (Video)

Facebook shpenzoi 22.6 milionë dollarë për sigurinë e Zuckerberg në 2018

Facebook shpenzoi 22.6 milionë dollarë për sigurinë e Zuckerberg në 2018