Shpërbërja e Kuvendit, AAK i përgjigjet ftesës së Veselit

02.08.2019 20:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shpërbërja e Kuvendit, AAK i përgjigjet ftesës së Veselit

Sekretari i përgjithshëm i AAK-së, Besnik Tahiri tha se të gjitha partitë politike të Kosovës janë për opsionin e vet shpërbërjes së Kuvendit të Kosovës.

“Kjo do të na çojë më shpejt në ditën e zgjedhjeve, ne jemi në njëfarë fushate. Kush e ka besimin le t’i fitojë zgjedhjet”, tha Tahiri sot në emisionin RTK.

Sipas tij AAK-ja do të hyjë vet në zgjedhje. “Ne jemi shumë mirë, dhe kemi shumë arsyeje për të marrë besimin”, tha ai. Tahiri bëri me dije se në partitë mënojën të shkojnë vetëm në zgjedhje, pasi që do të kemi edhe më shumë sukses. Sipas tij AAK-ja do të garojë për të fituar. “Ne garojmë për të fituar zgjedhjet”, pohoi ai.

Për dorëheqjen e Ramush Haradinajt, nga pozita e kryeministrit, Tahiri vlerësoi se ai nuk ka dhënë dorëheqje për kalkulime politike.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Edhe 178 raste të reja me Covid-19, 50 të shëruar

Edhe 178 raste të reja me Covid-19, 50 të shëruar

19 kandidatë për pozitën e Avokatit të Popullit

19 kandidatë për pozitën e Avokatit të Popullit

Hoti e quan qeverinë stabile, Mustafa ka tjetër mendim: Kemi nevojë për institucione të fuqishme

Hoti e quan qeverinë stabile, Mustafa ka tjetër mendim: Kemi nevojë për institucione të fuqishme

Bolton: Shkëmbimi territorial nuk ishte ide e imja, e kërkuan liderët e Kosovës dhe Serbisë

Bolton: Shkëmbimi territorial nuk ishte ide e imja, e kërkuan liderët e Kosovës dhe Serbisë

​Flamuri i SHBA-së vendoset në Qeverinë e Kosovës

​Flamuri i SHBA-së vendoset në Qeverinë e Kosovës

Moti për ditën e nesërme 05.07.2020

Moti për ditën e nesërme 05.07.2020

Bayerni bën tjetër hap drejt tripletës, fiton Kupën e Gjermanisë

Bayerni bën tjetër hap drejt tripletës, fiton Kupën e Gjermanisë

Vdekjet nga Covid-19, reagon Osmani: Qeveria mos ta mbajë më peng Ligjin kundër Covid-19

Vdekjet nga Covid-19, reagon Osmani: Qeveria mos ta mbajë më peng Ligjin kundër Covid-19

Kremlini: Asnjë negociatë për praninë ruse në G7-ën e ardhshme

Kremlini: Asnjë negociatë për praninë ruse në G7-ën e ardhshme

Lagarde: Europa në pozicion të shkëlqyer përballë krizës së COVID-19

Lagarde: Europa në pozicion të shkëlqyer përballë krizës së COVID-19

OBSH-ja u njoftua për shpërthimin e Covid-19 nga zyra e saj në Kinë

OBSH-ja u njoftua për shpërthimin e Covid-19 nga zyra e saj në Kinë

Infektohet me Covid-19 e dashura e djalit të madh të Trumpit

Infektohet me Covid-19 e dashura e djalit të madh të Trumpit

Thaçi viziton familjen Muqolli në Poklek që iu masakruan 40 anëtarë

Thaçi viziton familjen Muqolli në Poklek që iu masakruan 40 anëtarë

​Veteranët i përgjigjen Veselit: OVL UÇK i ka strukturat që vendosin si të veprojnë

​Veteranët i përgjigjen Veselit: OVL UÇK i ka strukturat që vendosin si të veprojnë

Haxhiu: Situata me koronavirus po rëndohet, kjo qeveri me mosveprim ia ka kthyer shpinën qytetarëve

Haxhiu: Situata me koronavirus po rëndohet, kjo qeveri me mosveprim ia ka kthyer shpinën qytetarëve

Mustafa: Vendi është futur në situatë e cila nuk garanton stabilitet të institucioneve

Mustafa: Vendi është futur në situatë e cila nuk garanton stabilitet të institucioneve