Shpejtim Bulliqi flet në Kuvendin e Kosovës si fitues i zgjedhjeve në Podujevë

30.11.2020 12:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shpejtim Bulliqi flet në Kuvendin e Kosovës si fitues i zgjedhjeve në Podujevë

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi i cili sipas rezultateve preliminare të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve ka fituar dje garën për kryetar të Podujevës, tha se dita e djeshme ka qenë ditë e ndryshimit në Llap.

Sipas tij dje është lënë pas një pushtet që nuk ka plotësuar kërkesat e qytetarëve të komunës së Podujevës.

“Dita e djeshme ishte ditë e ndryshimit ku e lamë pas një pushtet i cili për kaq vite nuk arriti as për së afërmi të realizojë kërkesat dhe nevojat e tyre. Andaj nga dje, Llapi e Gollaku shpresoj që frymon lirshëm dhe prej dje Llapi e Gollaku qytetarëve të vet u a ka kthyer komunën që për gjatë kohë u ka munguar”, tha ai.

Bulliqi tha se do të punojë njësoj për të gjithë qytetarët e Podujevës posa të marrë mandatin e të parit të kësaj komune.

“Nuk bën ta harrojmë angazhimin maksimal, sidomos në veçanti të ministrit Abrashi i cili gjatë kësaj periudhe kohore përmes asfalteve të ndryshme me ato dy centimetra të asfaltit ka bërë një punë të jashtëzakonshme dhe e ka ndihmuar relativisht shumë punën e institucioneve lokale për nesër. Kësisoj mendoj shumë që nesër si kryetar i Podujevës do të jem një kryetar i cili do të punojë shumë dhe fuqishëm dhe do i trajtojë barabarsisht të gjithë qytetarët e Podujevës, kjo fatkeqësisht për një periudhë të gjatë kohore atyre u ka munguar”, tha ai.

Madje, Bulliqin nga ulësja e kryetarit të Kuvendit të Kosovës e ka uruar edhe nënkryetarja e këtij institucioni, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci.

“Faleminderit kryetar Bulliqi dhe shumë urime e suksese në detyrën e re”, tha Nagavci.

Sipas rezultateve preliminare, Shpejtim Bulliqi nga Lëvizja Vetëvendosje ka fituar shumicën e votave për kryetar të Komunës së Podujevës, në zgjedhjet e jashtëzakonshme të mbajtura dje.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


11 viktima e 364 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

11 viktima e 364 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Mosbesim ndaj vaksinave si pasojë e  lajmeve të rreme

Mosbesim ndaj vaksinave si pasojë e lajmeve të rreme

A do t’iu konfiskohet pasuria edhe qytetareve të zakonshëm me ligjin e ri?

A do t’iu konfiskohet pasuria edhe qytetareve të zakonshëm me ligjin e ri?

Të ndryshojë preambula për Kosovën në kushtetutën serbe, Daçiq: Histori boshe

Të ndryshojë preambula për Kosovën në kushtetutën serbe, Daçiq: Histori boshe

Mbetet ora policore, hapet gastronomia – këto janë masat që pritet t’i miratojë sot Qeveria

Mbetet ora policore, hapet gastronomia – këto janë masat që pritet t’i miratojë sot Qeveria

Vuçiq flet për mundësinë e ndryshimit të kufijve në Ballkan dhe bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

Vuçiq flet për mundësinë e ndryshimit të kufijve në Ballkan dhe bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

Kurteshi: Shumica e medieve në Kosovë – produkt i krimit të organizuar

Kurteshi: Shumica e medieve në Kosovë – produkt i krimit të organizuar

Deputetja e LDK-së: Pushteti “Krejt dhe Drejt” po i frikëson gazetarët

Deputetja e LDK-së: Pushteti “Krejt dhe Drejt” po i frikëson gazetarët

Mitrovicë: Konflikti në mes të dy policëve që la të vdekur një person dhe tre të plagosur

Mitrovicë: Konflikti në mes të dy policëve që la të vdekur një person dhe tre të plagosur

Mavraj: Më habiti pakëz nënshtetësja gjermane me thirrjet për aksion kundër mediave, të tjerët jo

Mavraj: Më habiti pakëz nënshtetësja gjermane me thirrjet për aksion kundër mediave, të tjerët jo

Biznesmeni i njohur i dyshuari për vrasjen e të riut në Mitrovicë

Biznesmeni i njohur i dyshuari për vrasjen e të riut në Mitrovicë

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Ky është 27 vjeçari që u vra sot në Mitrovicë, ishte djal hasreti

Ky është 27 vjeçari që u vra sot në Mitrovicë, ishte djal hasreti

Miftaraj: Sa herë kufizohet liria e shprehjes, rrezikohet demokracia

Miftaraj: Sa herë kufizohet liria e shprehjes, rrezikohet demokracia

Skandali me pasaportat false rrezikon liberalizimin e vizave?

Skandali me pasaportat false rrezikon liberalizimin e vizave?

Reagon Jusuf Thaçi: Qeveria dhe prokuroria duart larg nga mediat

Reagon Jusuf Thaçi: Qeveria dhe prokuroria duart larg nga mediat