Shpallet fituesi i edicionit të parë, ja kush mori kupën “Virtuozët”

16.04.2018 09:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shpallet fituesi i edicionit të parë, ja kush mori kupën “Virtuozët”

7 konkurrentët që mbërritën deri në finale, ua lanë vendin deri në fund tre finalistëve.


Xhoiden Dervishi, fituesi i çmimit të parë të kategorisë Kanto; Eskejda Alkja, fituesja e çmimit të parë të kategorisë Balet dhe Laura Llozi, fituesja e çmimit të parë në kategorinë Instrument, garuan mes tyre deri në fund të mbrëmjes.

Çmimin e parë për Laura Llozin e dha ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, e cila kishte ardhur enkas për të përshëndetur natën finale të këtij edicioni.

Finalja e sotme kishte të ftuar të shumtë nga kategori të ndryshme, si balerina Klaudia Pepa, violinisti Piro Gjezi etj.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Handanovic: Duhet të prisja golin e Malcomit

Handanovic: Duhet të prisja golin e Malcomit

Facebook bllokon 115 llogari për veprimtari të dyshimta

Facebook bllokon 115 llogari për veprimtari të dyshimta

Shirat e rrëmbyeshëm bënë që lumi të dalë nga shtrati në Washington, salmonët notonin para syve të shoferëve (Video)

Shirat e rrëmbyeshëm bënë që lumi të dalë nga shtrati në Washington, salmonët notonin para syve të shoferëve (Video)

Atletico Madridi i hakmerret Borussia Dortmundit, Saul e Griezmann shënojnë golat

Atletico Madridi i hakmerret Borussia Dortmundit, Saul e Griezmann shënojnë golat

Plani i BE-së për taksimin e kompanive teknologjike kundërshtohet nga disa vende anëtare

Plani i BE-së për taksimin e kompanive teknologjike kundërshtohet nga disa vende anëtare

Notat e lojtarëve, Napoli – PSG: Neymar yll i sfidës

Notat e lojtarëve, Napoli – PSG: Neymar yll i sfidës

Notat e lojtarëve: Inter 1-1 Barcelona, vlerësohen Coutinho dhe Handanovic

Notat e lojtarëve: Inter 1-1 Barcelona, vlerësohen Coutinho dhe Handanovic

Edhe pse ka humbur 70% të vlerës, vlera e Bitcoin ka filluar të tregojë stabilitet po aq sa e aksioneve Amerikane

Edhe pse ka humbur 70% të vlerës, vlera e Bitcoin ka filluar të tregojë stabilitet po aq sa e aksioneve Amerikane

SHBA, përse votohet në nëntor?

SHBA, përse votohet në nëntor?

Jurgen Klopp flet pas humbjes së turpshme: Nuk kam gishta në dorë që të flas për problemet që kishim

Jurgen Klopp flet pas humbjes së turpshme: Nuk kam gishta në dorë që të flas për problemet që kishim

Spalletti lëvdon angazhimin e lojtarëve të tij

Spalletti lëvdon angazhimin e lojtarëve të tij

Ndahet nga jeta Super Mario i vërtetë

Ndahet nga jeta Super Mario i vërtetë

Valverde: E rëndësishme që e kaluam grupin, luajtëm ndeshje të madhe ndaj Interit

Valverde: E rëndësishme që e kaluam grupin, luajtëm ndeshje të madhe ndaj Interit

Pozon gjysmë i zhveshur pak metra larg llavës së vullkanit në Havai, temperatura e të cilës arrin në 1,600 gradë celsius (Foto)

Pozon gjysmë i zhveshur pak metra larg llavës së vullkanit në Havai, temperatura e të cilës arrin në 1,600 gradë celsius (Foto)

Apple nuk është më kompani trilion dollarëshe

Apple nuk është më kompani trilion dollarëshe

Napoli dhe PSG ndajnë përsëri pikët, grupi C mbetet i hapur

Napoli dhe PSG ndajnë përsëri pikët, grupi C mbetet i hapur