Shoqata e Vlerësuesve të Kosovës fton vlerësuesit të regjistrohen në trajnimin Kodi Etik

08.04.2017 13:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shoqata e Vlerësuesve të Kosovës fton vlerësuesit të regjistrohen në trajnimin Kodi Etik

Shoqata e Vlerësuesve të Kosovës përmes një njoftimin, fton të gjithë vlerësuesit e licencuar dhe ata që janë në proces të licencimit të regjistrohen në trajnimin Kodi Etik.

Ky trajnim përkrahet nga Bordi për Licencimin e Vlerësuesve.

Certifikatat e lëshuara nga kjo shoqatë pranohen si pjesë e Edukimit të Vazhdueshëm Profesional.

Gjithashtu shoqata ka marrë përkrahje edhe nga Shoqata e Bankave të Kosovës.

Njoftimi i plotë:

Shoqata e Vlerësuesve të Kosoves njofton të interesuarit se trajnimi KODI ETIK përkrahet nga Bordi për Licencimin e Vlerësuesve (BMLVPP) dhe se certikfikatat e lëshuara nga SHVK pranohen si pjesë e EVP ( Edukimit të vazhdueshëm profesional ), që shërbejnë për vazhdimin e ngritjen e shkallës së licencës. Gjithashtu SHVK ka marrë përkrahje edhe nga Shoqata e Bankave të Kosovës, me të cilat së shpejti do të ketë edhe marrëveshje bashkëpunimi. Ftojmë të gjithë vlerësuesit e licencuar dhe ata që janë në proces licencimi të paraqiten sa më parë për regjistrim, sepse vendet janë të kufizuara. Me respekt të veçantë, Këshilli drejtues i #SHVK – Shoqata e Vlerësuesve të Kosovës.

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Veseli: Askush s’ka të drejtë të manipulojë me statutin e luftëtarit të UÇK-së

Veseli: Askush s’ka të drejtë të manipulojë me statutin e luftëtarit të UÇK-së

Tahiri: Qasja në drejtësi imperativ i patjetërsueshëm, së shpejti nis rekrutimi i noterëve

Tahiri: Qasja në drejtësi imperativ i patjetërsueshëm, së shpejti nis rekrutimi i noterëve

Ambasada e Turqisë në Beograd përmirëson gabimin, heq referimin “Kosovë e Metohi”

Ambasada e Turqisë në Beograd përmirëson gabimin, heq referimin “Kosovë e Metohi”

Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës