Shokuese, futbollisti i Juventus rezulton pozitiv me koronavirus

12.03.2020 01:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shokuese, futbollisti i Juventus rezulton pozitiv me koronavirus

Lajm tronditës për futbollin Italian e në veçanti për Juventusin. Zbulohet futbollisti i parë i Serisë A i infektuar me Coronavirus: bëhet fjalë për mbrojtësin bardhezi Daniele Rugani. Lajmi u komunikua nga vetë “Zonja e Vjetër” nëpërmjet një komunikate për shtyp:

“Futbollisti Daniele Rugani ka rezultuar pozitiv me Coronavirus-COVID-19, por për momentin nuk ka asnjë simptomë të sëmundjes. Juventus Football Club në këto orë po merr të gjitha masat dhe po zbaton procedurën e izolimit të parashikuara nga normat, duke përfshirë të gjithë ata që kanë patur kontakte me të.”

Në fakt, duke parë përhapjen e virusit famëkeq javët e fundit, ishte vetëm çështje kohe që të prekte dhe futbollistët e Serisë A. Rugani bëhet futbollisti i parë i elitës së futbollit Italian që mbart Coronavirusin, ndonëse nuk ka dhënë asnjë shenjë të prekjes. Zbulimi ishte rastësor vetëm nga masat që kishte marrë klubi i Juventusit, duke çuar për ekzaminim tamponët e të gjithë pjesëtarëve të skuadrës.

Në këtë pikë, të gjithë ata që kanë qenë në konkakt me Ruganin do të vendosen në karantinë. Masë kjo që nuk do ta lejojë Juventusin të zbresë në fushë për ndeshjen e kthimit të Championsit ndaj Lyonit.

Ndërkohë, Ronaldo, që ka udhëtuar drejt Madeiras të hënën për t’i qëndruar pranë nënës së tij të sëmurë, do të qëndrojë në karantinë në Portugali./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

Veprimi human/ Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë

Veprimi human/ Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës