Shokët që duhet të fshish menjëherë nga facebook-u

19.09.2016 08:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shokët që duhet të fshish menjëherë nga facebook-u

Shkurtin e shkuar, facebook bëri 10 vjeç! Nuk është një shifër e vogël dhe me shumë mundësi, prej 10 vitesh, edhe ti gjendesh në të! Ke miq që as nuk i kujton se janë aty por që të shohin në gjithçka që bën.

Fillojnë që nga kopshti e deri te studimet pas universitare. Të njohur nga puna, miq të përbashkët, ekipe sportive…gjithandej! Të gjithë takohen në facebook! Ndodh shpesh që interesat e qëllimet e tua për përdorimin e rrjetit më të madh social të ndryshojnë; ti kupton befas që nuk kanë pse të kenë akses të gjithë te fotografitë e tua. Po të mendosh që ata njerëz aty, janë vetëm gjysma e atyre që do njohësh në vitet e ardhshme, nis analizon statusin tënd në facebook. Duhet të bësh pastrime të herëpashershme dhe janë disa lloje miqsh që më mirë mos t’i kesh pas ekranit! Si t’i kuptosh?! Ndiq udhëzimet për të mësuar se cilët duhet të heqësh:

1. Ata që duhet t’ju hapësh enkas profilin për t’u kujtuar se janë.

2. Ish të dashurin/dashurën e shoqes/shokut

3. Miqtë e ish-ave të tu

4. Të gjitha kompanitë e PR-it

5. Shoqet/shokët e kopshtit që mund të tremben nga ndryshimet e tua

6. Të gjithë ata që ke takuar rastësisht, vetëm 1 herë

7. Mamanë e ish shoqes tënde të ngushtë

8. Atë djalin/vajzën me të cilën shkove vetëm një natë, ca vite më parë

9. Të gjithë ata të panjohur me të cilët, rastësisht, je dehur

10. Njerëz që nuk sheh e nuk komunikon prej vitesh11. Modelin/modelen që poston selfie çdo 1 orë

12. Atë shoqen që është vazhdimisht në kërkim të vetvetes

13. Ata që nuk komentojnë apo pëlqejnë kurrë! Janë aty, në çdo rast!

14. Kushërinjtë nëpër botë që janë 30 vite më të mëdhenj se ti!

15. Pedagogët

16. Mos fshi askënd nëse punon në një portal online!

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Modric: Është e mundur ta përfundoj karrierën në MLS

Modric: Është e mundur ta përfundoj karrierën në MLS

Në përpjekje për të bllokuar Telegram, autoritetet Ruse bllokojnë edhe shërbimet e Google dhe Amazon

Në përpjekje për të bllokuar Telegram, autoritetet Ruse bllokojnë edhe shërbimet e Google dhe Amazon

Një shtëpi njujorkeze e shekullit XIX shitet për 4,8 milionë dollarë – dhe ka një arsye të veçantë për këtë! (Foto)

Një shtëpi njujorkeze e shekullit XIX shitet për 4,8 milionë dollarë – dhe ka një arsye të veçantë për këtë! (Foto)

Soni Malaj tregon për marrëdhënien me vjehrrën: Jam me fat që e kam

Soni Malaj tregon për marrëdhënien me vjehrrën: Jam me fat që e kam

Figo: Icardi mund të jetë yll te Real Madridi

Figo: Icardi mund të jetë yll te Real Madridi

Robert Aliaj tregon çfarë bënte për bashkëshorten kur ishte shtatzënë

Robert Aliaj tregon çfarë bënte për bashkëshorten kur ishte shtatzënë

Komisioni Evropian heton marrëveshjen Apple-Shazam

Komisioni Evropian heton marrëveshjen Apple-Shazam

Të mërkurën fillon playoffi i Superligës, priten ndeshje të zjarrta

Të mërkurën fillon playoffi i Superligës, priten ndeshje të zjarrta

Foto e fundit e Aviciit sa ishte gjallë u bë në jaht

Foto e fundit e Aviciit sa ishte gjallë u bë në jaht

Xhaka dëshiron ta fitojnë Ligën e Evropës për Wengerin

Xhaka dëshiron ta fitojnë Ligën e Evropës për Wengerin

Mollën që ia dhanë në aeroplan e mori me vete, dënohet me 500 dollarë gjobë (Video)

Mollën që ia dhanë në aeroplan e mori me vete, dënohet me 500 dollarë gjobë (Video)

'Sa vulgare je…'Ilda Bejleri i mbyll gojën Ermal Mamaqit

'Sa vulgare je…'Ilda Bejleri i mbyll gojën Ermal Mamaqit

Gmail pushtohet nga spami, dhjetëra përdorues raportojnë fushatën

Gmail pushtohet nga spami, dhjetëra përdorues raportojnë fushatën

Chiellini humbet derbin e Italisë, por edhe të gjithë sezonin

Chiellini humbet derbin e Italisë, por edhe të gjithë sezonin

Egla Harxhi tërbohet kur i përmendin Alen, i vërsules moderatores shqiptare

Egla Harxhi tërbohet kur i përmendin Alen, i vërsules moderatores shqiptare

Real Madridi dëshiron Salahun dhe Sanen

Real Madridi dëshiron Salahun dhe Sanen