Shkon Valverde vjen Quique Setien trajner i ri i Barcelonës

14.01.2020 00:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shkon Valverde vjen Quique Setien trajner i ri i Barcelonës

Ernesto Valverde i ka ndarë rrugët me Barcelonën dhe Quique Setien është trajneri i ri i ekipit të Lionel Messi

Ish trajneri i Real Betisit është lidhur me Blaugranan disa herë viteve të fundit pasi që ai ka të njëjtën filozofi të futbollit që ka skuadra katalunase.

“Barcelona dhe Quique Setien kanë arritur marrëveshje që të jetë trajner i skuadrës së parë deri më 30 qershor 2022”, thuhet në deklaratën zyrtare të klubit.

Setien ka shprehur admirimin e tij për atë që prezanton Barcelona, që fokusohet në stilin e tyre sulmues në futboll.

Karriera e tij si trajner ka filluar më 2001 në Racing Santander, ku ai udhëhoqi skuadrën për promovim në La Liga.

FC Barcelona@FCBarcelona_es

Quique Setién será el nuevo entrenador del FC Barcelona ¡Bienvenido!Descubre todos los detalles del acuerdowww.fcbarcelona.es33.5K11:19 PM – Jan 13, 2020Twitter Ads info and privacy16.3K people are talking about this

Nga aty ai shkoi në Poli Ejido dhe pastaj ishte trajner i Guinesë Ekuatoriale, para se të merrte timonin e Logrones më 2007.m

Ai qëndroi aty për një vit, para se ti bashkohet Lugos ku ishte për gjashtë sezone, duke i ndihmuar ata që të arrin në ligën e dytë spanjolle.

Nga 2015 ai ishte për herë të parë trajner në La Liga pasi që kaloi në Las Palmas, pastaj dy vite ishte trajner i Betisit.

Në sezonin e parë për skuadrën andaluziane ai u kualifikua në Europa Ligë dhe arriti në gjysmëfinale të Copa del Rey në vitin e dytë. Pas kësaj u keqësuan marrëdhëniet me bordin dhe ai e prishi kontratën, pavarësisht se kishte tri vite marrëveshje. 

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shenjat Që Lajmërojnë Probleme Të Mushkërive nga AgroWeb më 21 Janar 2020

Shenjat Që Lajmërojnë Probleme Të Mushkërive nga AgroWeb më 21 Janar 2020

Roli i SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi, Thaҫi flet për këtë me Këshilltarin e Trumpit

Roli i SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi, Thaҫi flet për këtë me Këshilltarin e Trumpit

Vrasjet e bujshme, padrino të rinj po marrin Lushnjen nën kontroll

Vrasjet e bujshme, padrino të rinj po marrin Lushnjen nën kontroll

Shkencës: Qeshni me partnerin, marrëdhënia juaj bëhet më e fortë

Shkencës: Qeshni me partnerin, marrëdhënia juaj bëhet më e fortë

Vrasja e të vëllait në mënyrë barbare, e shndërroi Aldo Baren në një personazh të pamëshirshëm (Video)

Vrasja e të vëllait në mënyrë barbare, e shndërroi Aldo Baren në një personazh të pamëshirshëm (Video)

Pesë të lënduar nga aksidenti që ndodhi në rrugën Prishtinë-Gjilan

Pesë të lënduar nga aksidenti që ndodhi në rrugën Prishtinë-Gjilan

Ismet Beqiri: Nëse nuk ka koalicion me VV’në, mund ta bëjmë me këto dy parti

Ismet Beqiri: Nëse nuk ka koalicion me VV’në, mund ta bëjmë me këto dy parti

Albin Kurti: Kongresi Lushnjës, mësim që mund të nxjerrim nga historia jonë

Albin Kurti: Kongresi Lushnjës, mësim që mund të nxjerrim nga historia jonë

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Ish-Ministri: Banda e Lushnjes donte të më eliminonte, ndikuan në largimin tim

Ish-Ministri: Banda e Lushnjes donte të më eliminonte, ndikuan në largimin tim

Foto ekskluzive, kush ishte e dashura e Aldo Bares dhe biznesmeni i njohur që kontrollonte trafikun

Foto ekskluzive, kush ishte e dashura e Aldo Bares dhe biznesmeni i njohur që kontrollonte trafikun

Momentet më pikante të Superligës në foto

Momentet më pikante të Superligës në foto

Halil Matoshi e Rron Gjinovci përplasen për LDK-në dhe rolin e Agim Veliut

Halil Matoshi e Rron Gjinovci përplasen për LDK-në dhe rolin e Agim Veliut

Krasniqi për bisedimet VV – LDK: Prit magar sa të del bar

Krasniqi për bisedimet VV – LDK: Prit magar sa të del bar

Vuçiç për taksën: Pres të hiqet nga qeveria e re

Vuçiç për taksën: Pres të hiqet nga qeveria e re

Arrestohen dhjetëra të dyshuar për lidhje me FETO-n

Arrestohen dhjetëra të dyshuar për lidhje me FETO-n