Shkon në tre numri i të vrarëve nga të shtënat me armë në Holandë, 20 persona po trajtohen në spitale

18.03.2019 15:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shkon në tre numri i të vrarëve nga të shtënat me armë në Holandë, 20 persona po trajtohen në spitale

Ka shkuar në tre numri i të vrarëve nga incidenti i sotëm me armë zjarri në një tramvaj të Holandës.

Këtë e ka konfirmuar kryetari i Bashkisë së Utrecht-it, Jan van Zanen në një deklaratë kur bëri adresimin e tij për media lidhur me rastin, njofton Klan Kosova.

Veç tre personave që raportohet së janë vrarë nga personi i dyshuar 37 vjeçar Gormen Tanis, Zanen tha se edhe numri i të plagosurve ka shkuar në nëntë.

Ndërsa mediat holandeze potencuan që të paktën 20 persona u dërguan në spital për t’u trajtuar pas këtij incidenti.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shkon në tre numri i të vrarëve nga të shtënat me armë në Holandë, 20 persona po trajtohen në spitale

Shkon në tre numri i të vrarëve nga të shtënat me armë në Holandë, 20 persona po trajtohen në spitale

Lansohet projekti ‘Ruje, mos e gjuj’

Lansohet projekti ‘Ruje, mos e gjuj’

Komisioni Evropian prezantoi në Gjilan sesionin informues për grantet IPA në bujqësi

Komisioni Evropian prezantoi në Gjilan sesionin informues për grantet IPA në bujqësi

Shqipëria me pagat mesatare më të ulëta në rajon

Shqipëria me pagat mesatare më të ulëta në rajon

Gashi priti në takim shefen e Bordit të Drejtorëve të SIDA-së  Yvonne Gustafsson

Gashi priti në takim shefen e Bordit të Drejtorëve të SIDA-së Yvonne Gustafsson

Gjermania me numrin më të madh të mërgimtarëve nga Kosova

Gjermania me numrin më të madh të mërgimtarëve nga Kosova

Hoti flet për punësimet partiake: Të ndalojmë këta plaçkitës të shtetit

Hoti flet për punësimet partiake: Të ndalojmë këta plaçkitës të shtetit

Mustafa: Thaçi ka bllokuar KQZ-në në kundërshtim me Kushtetutën dhe Ligjin

Mustafa: Thaçi ka bllokuar KQZ-në në kundërshtim me Kushtetutën dhe Ligjin

Varrosen dy të rinjtë që vdiqën nga aksidenti në Duhël

Varrosen dy të rinjtë që vdiqën nga aksidenti në Duhël

Beqaj në Gjakovë: Primare të jetë ekonomia digjitale e jo vetëm infrastruktura fizike

Beqaj në Gjakovë: Primare të jetë ekonomia digjitale e jo vetëm infrastruktura fizike

Vuçiq: Në fund të fundit, korrigjimi i kufijve me Kosovën duhet të ndodhë

Vuçiq: Në fund të fundit, korrigjimi i kufijve me Kosovën duhet të ndodhë

Verërat kosovare promovohen në panairin “ProWein 2019” në Gjermani

Verërat kosovare promovohen në panairin “ProWein 2019” në Gjermani

Matoshi e Brusa lansuan aplikacionin mobil për prezantimin e të dhënave mbi cilësinë e ajrit

Matoshi e Brusa lansuan aplikacionin mobil për prezantimin e të dhënave mbi cilësinë e ajrit

Gjilani mban mbledhje komemorative në nderim të jetës dhe veprës së Hetem Arifit

Gjilani mban mbledhje komemorative në nderim të jetës dhe veprës së Hetem Arifit

Haradinaj priti në takim Ndihmës sekretaren e Shtetit, Kirsten D. Madison

Haradinaj priti në takim Ndihmës sekretaren e Shtetit, Kirsten D. Madison

Stoltenberg: NATO nuk ka në plan të zvogëlojë praninë e forcave në Kosovë

Stoltenberg: NATO nuk ka në plan të zvogëlojë praninë e forcave në Kosovë