Shkoi në kazino togeri i Policisë së Kosovës, dhe u arrestua

08.04.2020 20:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shkoi në kazino togeri i Policisë së Kosovës, dhe u arrestua

Zyrtari policor ishte gjykuar dy herë për vepra penale marrje të ryshfetit dhe lajmërim i veprave penale.

Virusi korona ka bërë që shumë qytetar të izolohen nëpër shtëpitë e tyre.

Por, këto këshilla e vendime të qeverisë duket se nuk kanë vlejtur për një zyrtar policor.

Madje zyrtari me inicialet SH.A që ka gradën e togerit pos që nuk ka respektuar rregullat shëndetësore në kohë të epidemisë, kishte shkuar në fshatin Karaqevë, atej ku funksionojnë bizneset e lojërave të fatit.

Me të dal nga ky vend, ai ishte ndaluar nga kolegët e tij polic.

Ata menjëherë kishin informuar Inspektoratin Policor, ndërsa këtë të fundit me të dal në vend të ngjarjes e arrestuan këtë zyrtar.

Por, zyrtari policor në fjalë kishte telashe edhe më herët me ligjin pasi i njëjti ishte gjykuar nga Gjykata Komunale e Gjilanit për dy vepra penale.

Këtë ka konfirmuar përmes përgjigjes me shkrim zëdhënësi i Gjykatës Themelore të Gjilanit, Sabit Shkodra.

Ndërkohë 63 persona janë arrestuar gjatë 24 orëve të fundit pasi nuk kanë përfillur urdhrat bazuar në vendimet qeveritare lidhur me pandeminë Covid 19.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Data e zgjedhjeve, peng i pandemisë në Maqedoninë e Veriut

Data e zgjedhjeve, peng i pandemisë në Maqedoninë e Veriut

Qeveria heq karantinën për Klinën, Vitinë e Malishevën

Qeveria heq karantinën për Klinën, Vitinë e Malishevën

Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti

Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti

Skenarët e mundshëm të krizës

Skenarët e mundshëm të krizës

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

Jovic pranon ofertën e Milanit, “topi” kalon te Real Madrid

Jovic pranon ofertën e Milanit, “topi” kalon te Real Madrid

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje