Shkarkohet trajneri serb i Malit të Zi, që s’pranoi të luajë kundër Kosovës

08.06.2019 09:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shkarkohet trajneri serb i Malit të Zi, që s’pranoi të luajë kundër Kosovës

Federata e Futbollit e Malit të Zi ka vendosur ta shkarkojë Ljubisa Tumabakovicin nga pozita e trajnerit të ekipit kombëtar, pasi që nuk pranojë ta drejtojë skuadrën e tij kundër Kosovës.

Pas presionit të madh politik nga Beogradi, trajneri serb Ljubisa Tumbakovic dhe ndihmës trajneri i parë, Sasa Jankovic, u tërhoqën pak orë para ndeshje skundër Kosovës, së bashku me dy futbollistë të tjerë, transmeton Gazeta Express.

Mali i Zi u udhëhoq në këtë ndeshje, që përfundoi me rezultat 1:1 në odgoricë, ish-futbollist i kësaj Kombëtareje, Miodrag Dzudovic.

E përditshmja malaziase, Vijesti, raporton se Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Malit të Zi vendosi ta shkarkojë Tumbakovicin, pasi që ai e shkeli kontratën që e kishte me federatën në fjalë.

“Anëtaret e Bordit Ekzekutiv morën vendim unanim për ta zëvendësuar Ljubisa Tumabkovicin për shkak të vendimit për të mos e drejtuar skuadrën e Malit të Zi, që ishte një befasi e padëshiruar dhe një shkelje e obligimeve profesionale të kontratës”, shkruhet në deklaratën e Federatës malaziase.

Mali i Zi ishte nikoqir i Kosovës në stadiumin e qytetit në Podgoricë, në ndeshjen e rrethit të tretë të Grupit A kualifikues për Kampionatin Evropian 2020, e cila u mbyll me rezultat baras. /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deputetët kërkojnë hetim për 140 milionët e dhënë në emër të granteve bujqësore

Deputetët kërkojnë hetim për 140 milionët e dhënë në emër të granteve bujqësore

Shkarkohet trajneri serb i Malit të Zi, që s’pranoi të luajë kundër Kosovës

Shkarkohet trajneri serb i Malit të Zi, që s’pranoi të luajë kundër Kosovës

Sindikalistët thonë se RTK-ja ka probleme sikur Telekomi me produkte të jashtme

Sindikalistët thonë se RTK-ja ka probleme sikur Telekomi me produkte të jashtme

Hasani thotë se s’ka bashkim kombëtar pa shkuar në zgjedhje të reja

Hasani thotë se s’ka bashkim kombëtar pa shkuar në zgjedhje të reja

Kosova merr vetëm një pikë në Podgoricë

Kosova merr vetëm një pikë në Podgoricë

Erath: SHBA rol më të madh në dialogun Kosovë – Serbi

Erath: SHBA rol më të madh në dialogun Kosovë – Serbi

Ambasadori britanik përmes një mënyre të veçantë kërkon fitore të Kosovës ndaj Malit të Zi

Ambasadori britanik përmes një mënyre të veçantë kërkon fitore të Kosovës ndaj Malit të Zi

Djalit që voziste 200 orë në Rrugën B i është gjetur drogë më parë

Djalit që voziste 200 orë në Rrugën B i është gjetur drogë më parë

Parisi, shans për shpëtimin e dialogut

Parisi, shans për shpëtimin e dialogut

Policia e Kosovës nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Departamentin Policor të New Yorkut

Policia e Kosovës nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Departamentin Policor të New Yorkut

Haradinaj: Kosova ka forcuar pozicionin e saj në një kryeqytet kaq vendimmarrës të Evropës dhe botës

Haradinaj: Kosova ka forcuar pozicionin e saj në një kryeqytet kaq vendimmarrës të Evropës dhe botës

Edhe një raport tjetër ndërkombëtar njeh progres në administratën publike

Edhe një raport tjetër ndërkombëtar njeh progres në administratën publike

Kosnett gëzohet që u shkarkua Sylejman Selimi, pret të largohet edhe Remi nga Presidenca

Kosnett gëzohet që u shkarkua Sylejman Selimi, pret të largohet edhe Remi nga Presidenca

Mbahet takimi i 168-të KPK- së

Mbahet takimi i 168-të KPK- së

I dyshuari për krime lufte mbetet në paraburgim

I dyshuari për krime lufte mbetet në paraburgim

Dështimi i mundshëm i takimit të Parisit, Haradinaj: Askush s’ mund ta drejtojë gishtin nga ne

Dështimi i mundshëm i takimit të Parisit, Haradinaj: Askush s’ mund ta drejtojë gishtin nga ne