Shkaktoi vdekjen e 5 personave, dënohet me 3 vjet e gjysmë – babai i viktimës e pështyn në fytyrë

28.10.2019 23:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shkaktoi vdekjen e 5 personave, dënohet me 3 vjet e gjysmë – babai i viktimës e pështyn në fytyrë

Gjykata ka dënuar Durak Hoxhajn me vetëm 3 vite e gjysmë burgim, ai është fajtor për aksidentin ku vdiqën 5 persona

Në korrik të këtij viti, 4 djem te rinj po shkonin mysafir ne Rahovec.

Por, ata nuk arritën asnjëherë në destinacionin ku ishin nisur.

Kjo pasi që deri sa po lëvizin me makinën e tyre rrugës në fshatin Bërnjak, një veturë e tipit Renault kishte filluar një tejkalim që nuk arriti ta përfundonte.

Vetura që po e ngiste Durak Hoxhaj, u përplas me veturën në të cilën ishin katër persona të tjerë.

E të vdekur në vend këtu mbeten dy persona, ndër ta edhe bashkëshortja e shkaktarit të këtij aksidenti.

Por, numri i viktimave nuk u ndal me kaq.

Edhe tre persona të tjerë vdiqën nga lëndimet e marra në këtë aksident.

E familjarët e këtyre viktimave, të hënën erdhën në Gjykatën Themelore të Gjakovës, dega në Rahovec.

Ata do të dëgjojnë vendimin e gjykatës, për të akuzuarin Durak Hoxha.

Edhe ky erdhi në Gjykatë.

Ndërsa, kryetari i trupit gjykues, Mizair Shabani, në prani të publikut shpalosi vendimin e gjykatës.

E dënimi prej vetëm 3 vjet e gjysmë nxiti tensione në sallën e gjyqit.

Njëri nga familjarët e pështyu Durak Hoxhën.

E pakënaqësia e familjarëve vazhdoi edhe në korridoret e gjykatës.

Lartësia e dënimit po shihet si skandaloz nga familjarët e viktimave.

Islam Jupolli, babai i Lulzim Jupollit

5 jeta njerëzish i ka marrë, 3 vjet dënimi.cfarë dënimi është ky. Ska ligj, shtet, na ka helmu. Kurrë nuk ka ndodh kështu, edhe del si kapadai tu kesh.

Islam Jupolli, babai i Lulzim Jupollit

Po e pështyva në fytyrë, cka me bo.Ata kanë qenë lulja jonë ma e mirë.

Të pakënaqur u shfaqën edhe familjarët e tjerë të viktimave.

Familjari tjetër..

Mëndoj qe është vendim qesharak, kanë vdek 5 njërëz, e ja jep 3 vjet burg. E permen rastin e romit….

Ndërkohë, avokati mbrojtës i viktimave thotë se në konsultim me familjarët  do të shohin mundësinë për tu ankuar.

Është ceshtje e gjykatës. Cdo palë ka të drejtë të ankesë. Do ti konsulltojë familjarët.

Ndërkohë, avokati mbrojtës i Durak Hoxhajt, Durim Nevzati, tha  që i akuzuari ka kërkuar falje, dhe nuk ka dashur të flasë për shkak të ndjeshmërisë së rastit.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shkaktoi vdekjen e 5 personave, dënohet me 3 vjet e gjysmë – babai i viktimës e pështyn në fytyrë

Shkaktoi vdekjen e 5 personave, dënohet me 3 vjet e gjysmë – babai i viktimës e pështyn në fytyrë

Me Listën Serbe s’bëjmë koalicion si në të kaluarën, thotë Konjufca

Me Listën Serbe s’bëjmë koalicion si në të kaluarën, thotë Konjufca

Ideja për partneritet special me BE-në nxit debat në Maqedoninë e Veriut

Ideja për partneritet special me BE-në nxit debat në Maqedoninë e Veriut

Lutfi Haziri emërohet shef i Ekipit Negociator të LDK-së për bisedimet me Vetëvendosjen

Lutfi Haziri emërohet shef i Ekipit Negociator të LDK-së për bisedimet me Vetëvendosjen

Lubonja: Albin Kurti është shpresa e fundit e shqiptarëve në të dy vendet

Lubonja: Albin Kurti është shpresa e fundit e shqiptarëve në të dy vendet

NATO shqyrton vendosjen e një baze detare në Shqipëri

NATO shqyrton vendosjen e një baze detare në Shqipëri

Fjalia emocionuese që Avni Dehari ia shkroi në mural Astritit

Fjalia emocionuese që Avni Dehari ia shkroi në mural Astritit

SHBA tregon tre hapat që do ndërmerren: Shqipëria do të fitojë vendin e saj në BE

SHBA tregon tre hapat që do ndërmerren: Shqipëria do të fitojë vendin e saj në BE

Përfundon takimi grupeve punuese të LDK-së dhe VV-së, dakordohen për reformat në fushën e ekonomisë

Përfundon takimi grupeve punuese të LDK-së dhe VV-së, dakordohen për reformat në fushën e ekonomisë

Matthew Palmer nesër viziton Shkupin

Matthew Palmer nesër viziton Shkupin

Kosnett në VV për të mësuar ku kanë shkuar bisedimet me LDK-në

Kosnett në VV për të mësuar ku kanë shkuar bisedimet me LDK-në

PDK’ja dhe AAK’ja të pavendosura rreth përfshirjes në dialog

PDK’ja dhe AAK’ja të pavendosura rreth përfshirjes në dialog

Policia mban sesion informues lidhur me pasojat e radikalizmit, parandalimin dhe risocializimin

Policia mban sesion informues lidhur me pasojat e radikalizmit, parandalimin dhe risocializimin

Kurti takohet me Yagcilar, shprehin gatishmëri për bashkëpunim

Kurti takohet me Yagcilar, shprehin gatishmëri për bashkëpunim

VV nuk heq dorë, do t’i kërkojë Supremes që të vendos pro numërimit të votave të diasporës

VV nuk heq dorë, do t’i kërkojë Supremes që të vendos pro numërimit të votave të diasporës

Investimet e KEK-ut në projektet e ambientit

Investimet e KEK-ut në projektet e ambientit