Shitjet e Apple arritën vlerën mbi 111 miliardë dollarë në tre muajt e fundit të vitit të kaluar

28.01.2021 09:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shitjet e Apple arritën vlerën mbi 111 miliardë dollarë në tre muajt e fundit të vitit të kaluar

Shitjet e Applet kanë arritur një rekord tjetër, ndërsa familjet kanë blerë produktet e reja të firmës si telefona, laptopë dhe pajisje tjera gjatë periudhës së Krishtlindjes, shkruan BBC.

Shitjet në tre muajt e fundit të vitit 2020 arritën vlerën e mbi 111 miliardë dollarë, që ishte një rritje prej 21 për qind për dallim nga viti i kaluar.

Rritjet vijnë pasi pandemia ka shtyrë më tepër aktivitetin online, duke rritur kërkesat për teknologji të re.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shitjet e Apple arritën vlerën mbi 111 miliardë dollarë në tre muajt e fundit të vitit të kaluar

Shitjet e Apple arritën vlerën mbi 111 miliardë dollarë në tre muajt e fundit të vitit të kaluar

Toyota godet Volkswagenin, bëhet shitësja më e madh e veturave në vitin 2020

Toyota godet Volkswagenin, bëhet shitësja më e madh e veturave në vitin 2020

“Corona-somnia”, fenomeni i pagjumësisë që e shkakton jeta me Covid-19

“Corona-somnia”, fenomeni i pagjumësisë që e shkakton jeta me Covid-19

Mourinho pretendon se ai trajtohet më keq se menaxherët tjerë në Premier Ligë

Mourinho pretendon se ai trajtohet më keq se menaxherët tjerë në Premier Ligë

Halsey shtatzënë me fëmijën e saj të parë

Halsey shtatzënë me fëmijën e saj të parë

Rusia kërcënon me gjobë TikTok-un për shkak të postimeve në lidhje me protestat

Rusia kërcënon me gjobë TikTok-un për shkak të postimeve në lidhje me protestat

Moti për sot dhe ditët e ardhshme

Moti për sot dhe ditët e ardhshme

Barcelona nuk e transferon Eric Garcian në këtë muaj

Barcelona nuk e transferon Eric Garcian në këtë muaj

Më në fund vjen “Twist”, film i famshëm britanik me Rita Orën

Më në fund vjen “Twist”, film i famshëm britanik me Rita Orën

Yll Limani prezanton tatuazhin e dytë në trupin e tij

Yll Limani prezanton tatuazhin e dytë në trupin e tij

Mbahet koncerti i parë me publikun e inkubuar në flluska hapësinore

Mbahet koncerti i parë me publikun e inkubuar në flluska hapësinore

Mjalti më i mirë se antibiotiku për kollën akute

Mjalti më i mirë se antibiotiku për kollën akute

Paralajmëron Apple: Mbani iPhone-in larg zemrës

Paralajmëron Apple: Mbani iPhone-in larg zemrës

Shqipja e Për’puthen tregon se a e ka humbur virgjërinë

Shqipja e Për’puthen tregon se a e ka humbur virgjërinë

Gjithçka gati për ndeshjen Prishtina-Drita, formacionet startuese

Gjithçka gati për ndeshjen Prishtina-Drita, formacionet startuese

Rihanna feston në mënyrë unike fitoren e Biden…me të brendshme e qese plehrash (Fotot)

Rihanna feston në mënyrë unike fitoren e Biden…me të brendshme e qese plehrash (Fotot)