Sheshel shpallet i pafajshëm

31.03.2016 11:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sheshel shpallet i pafajshëm

Vojslav Sheshel është shpallur i pafajshëm nga Gjyjata e Hagës në të gjitha pikat që ishte i dyshuar, transmeton Infosot. Ai nuk është fajtor për asnjë nga pikat e aktakuzës.
Pas 14 vjetësh të gjykimit, Sheshel shpallet i pafasjshem. /Infosot

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Presidenti Thaçi thotë se institucionet janë në gatishmëri pas tërmetit në veri

Presidenti Thaçi thotë se institucionet janë në gatishmëri pas tërmetit në veri

Ekspertë të ekonomisë: Qeveria në detyrë mund ta dërgojë buxhetin në Kuvend

Ekspertë të ekonomisë: Qeveria në detyrë mund ta dërgojë buxhetin në Kuvend

Edi Rama nis “betejën” ligjore ndaj Haradinajt për akuzat rreth shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Edi Rama nis “betejën” ligjore ndaj Haradinajt për akuzat rreth shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Abdixhiku: Nëse LVV refuzon ofertën tonë, humb shansin e kryeministrit dhe humb partneritetin e LDK-së

Abdixhiku: Nëse LVV refuzon ofertën tonë, humb shansin e kryeministrit dhe humb partneritetin e LDK-së

Bislimi: Më mirë një marrëveshje e mirë se sa e shpejtë

Bislimi: Më mirë një marrëveshje e mirë se sa e shpejtë

Abdixhiku: Shtimi i ministrive i papranueshëm për LDK-në

Abdixhiku: Shtimi i ministrive i papranueshëm për LDK-në

21-vjetori i masakrës së Reçakut, qytetarët kujtojnë tmerrin

21-vjetori i masakrës së Reçakut, qytetarët kujtojnë tmerrin

Konjufca të enjten takon sindikalistët: Arsimi, shëndetësia e policia kërkojnë buxhet të ri

Konjufca të enjten takon sindikalistët: Arsimi, shëndetësia e policia kërkojnë buxhet të ri

Akuzat për shkarkimin e Trumpit dërgohen në Senatin amerikan

Akuzat për shkarkimin e Trumpit dërgohen në Senatin amerikan

Haxhiu për negociatat me LDK’në: Gjërat ngecën te Presidenti

Haxhiu për negociatat me LDK’në: Gjërat ngecën te Presidenti

Putin emëron kryeministrin e ri të Rusisë

Putin emëron kryeministrin e ri të Rusisë

Njeriu që e ka kuletën e LDK-së vendos Agim Veliun e Lutfi Hazirin para Vjosa Osmanit

Njeriu që e ka kuletën e LDK-së vendos Agim Veliun e Lutfi Hazirin para Vjosa Osmanit

Borë e ftohtë, ky është moti në pesë ditët ardhshme

Borë e ftohtë, ky është moti në pesë ditët ardhshme

Bahtiri: Drejtuesit e LDK’së bëjnë mirë të jenë konstruktiv sikur Vjosa

Bahtiri: Drejtuesit e LDK’së bëjnë mirë të jenë konstruktiv sikur Vjosa

Kryeziu: Glauku e LVV të hapin rrugë për formimin e Qeverisë

Kryeziu: Glauku e LVV të hapin rrugë për formimin e Qeverisë

Kurti kujton miratimin e Rezolutës mbi gjenocidin në Kosovë

Kurti kujton miratimin e Rezolutës mbi gjenocidin në Kosovë