Sherifi: Në PDK “kullet” Kadri Veseli, e jo Hashim Thaçi!

30.03.2016 21:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sherifi: Në PDK “kullet” Kadri Veseli, e jo Hashim Thaçi!

“Mendimi im asht – shume te zote u treguen keta eksperte qe per 2 jave e vleresuen tane ate proces”, tha ne emisionin Rrokum Roll, Bilall Sherifi nga Nisma per Kosoven.

Gjate bisedes per vendimin e Komisionit ad-hoc per Demarkacionin, Sherifi vleresoi se nuk jane shfrytezue hartat topografike e elementet tjera te nevojshme per me ardhe deri ne kete vendim.

“Ky rezultat asht i papranueshem, e nese nuk arrihet nji gjuhe e perbashket, deri ne arbitrazh s’kemi me pranue nji gja te tille”.

Sherifi tha se opozita duhet me qene e vetedijshme se veç e veç nuk mundet kurrsesi me mposhte kete Qeveri.

“Per asnji rast, per asnji çmim, opozita nuk guxon me ba hapa mbrapa se del joserioze ne opinion”.

E per lajmet se opozita ka me organizue proteste ne diten e inaugurimit te Thaçit President, Sherifi tha se nuk din asgja lidhun me kete.

“Pushtet real ma nuk ka ne LDK”, tha Sherifi, tue shtue se ky asht konkluzioni i tij sa i njeh ai Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin.

Per deklaraten e zotni Grabovcit se Nisma mundet me u kthye ne PDK kur te don, Sherifi tha se Grabovci ka dy vjet qe e ban kete deklarate.

“E qysh me marre na seriozisht kur e thote qe 2 vjet te njajten gja”, pyeti ai.

Ne vazhdim, Sherifi u shpreh shume i bindun se opozita nuk ka me ba pazare politike me kauzat e tyne.

“Shoqnia jone asht ne koma, i duhet reanimimi”, tha ai.

E kur u pyet per protesten e ardhshme, Sherfi tha se ende s’asht caktue nji date se ajo shkon bashke me procesin e pregaditjes se saj.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj përplaset me Baton Haxhiun: “Ti ke qenë i përfshirë në ndarjen e Kosovës”

Haradinaj përplaset me Baton Haxhiun: “Ti ke qenë i përfshirë në ndarjen e Kosovës”

Haradinaj në Tiranë: Edi Rama është ideator dhe ka lobuar për ndarjen e Kosovës

Haradinaj në Tiranë: Edi Rama është ideator dhe ka lobuar për ndarjen e Kosovës

Haradinaj në Open: Rama një ‘hajgarexhi’

Haradinaj në Open: Rama një ‘hajgarexhi’

Halil Matoshi: Atyre që po turren për heqjen e tarifës, Daçiq sot ua bëri 8 me 2

Halil Matoshi: Atyre që po turren për heqjen e tarifës, Daçiq sot ua bëri 8 me 2

Komuna e Kamenicës e bëri hor mësuesen e gjuhës shqipe, gaboi në fjalët elementare

Komuna e Kamenicës e bëri hor mësuesen e gjuhës shqipe, gaboi në fjalët elementare

Tërmkolli: Albulena Haxhiun, është niveli më i lartë i një absurditeti, do të dalë nga studio ta çojë Ramushin në burg… Kush je ti?

Tërmkolli: Albulena Haxhiun, është niveli më i lartë i një absurditeti, do të dalë nga studio ta çojë Ramushin në burg… Kush je ti?

Veliu: Me SHBA-të miqësia është besim

Veliu: Me SHBA-të miqësia është besim

Abrashi: Do ta hiqja sot taksën – para se Grenell të shkonte në Serbi

Abrashi: Do ta hiqja sot taksën – para se Grenell të shkonte në Serbi

Grenell në Beograd: Trumpi pret që taksa dhe fushata e çnjohjeve të përfundojnë shpejt

Grenell në Beograd: Trumpi pret që taksa dhe fushata e çnjohjeve të përfundojnë shpejt

​SHBA: Duhet të jemi të vendosur përballë Iranit

​SHBA: Duhet të jemi të vendosur përballë Iranit

Osmani: Grenell solli energji të nevojshme për dialogun me Serbinë

Osmani: Grenell solli energji të nevojshme për dialogun me Serbinë

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Kurti dhe Haxhiu takohen me ambasadorin e Italisë, e njoftojnë për bisedimet me LDK-në

Kurti dhe Haxhiu takohen me ambasadorin e Italisë, e njoftojnë për bisedimet me LDK-në

Kosovës po i ikin qytetarët

Kosovës po i ikin qytetarët

Maqedonia e Veriut, kthim pas në luftën kundër korrupsionit

Maqedonia e Veriut, kthim pas në luftën kundër korrupsionit

Zyrtari policor dënohet me një vit burg dhe 500 euro gjobë për marrje ryshfeti

Zyrtari policor dënohet me një vit burg dhe 500 euro gjobë për marrje ryshfeti