Shefqet Krasniqi: KMDLNJ duhet të udhëzohet në rrugën e Zotit

10.05.2019 13:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shefqet Krasniqi: KMDLNJ duhet të udhëzohet në rrugën e Zotit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive së Njeriut ka bërë kërkesë për ndalimin e përdorimit të burkas me ligj në Republikën e Kosovës. Rreth kësaj çështje është deklaruar edhe Hoxha Shefqet Krasniqi.

Imami i xhamisë së madhe në Prishtinë në një intervistë dhënë mbrëmë në Televizionin Dukagjini, ka thënë se Këshilli për Mbrotjen e të Drejtave të Njeriut duhet të udhëzohet në rrugën e Zotit sepse atyre ju pengon çfarë do që është fetare.

Sipas Krasniqit, çdo gjë që në Kosovë bëhet në emër të jo fesë është e lejuar, fatkeqësisht KMDLNJ-së nuk po ia vret syrin zhveshja dhe nuk i inicion rastet e prostitucionit e trafikimit që e ka për detyrë nuk e flasin e nuk duhet të ndalohet mbajtja e ferexhesë.

Ai ka thënë se janë 10 deri 50 raste në krejt Kosovën të grave që bartin burka dhe është turp me u marrë me këtë gjë.

“Çdo sen që është fetare duhet me u luftu, në emër me u ngrit në emër se po dojnë tjerët, mos e luftoni fenë e juaj mos e luftoni kulturën tuaj” ka bërë thirrje Krasniqi

Shefqet Krasniqi tha se nëse kthehemi në vitet e 50’ta të gjithë këta që flasin kundër ferexhesë gjyshet e tyre kanë mbajtur ferexhe.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Eksperti Maloku: Po ta nënshkruaja kontratën me Z-Mobile, do të duhej ta shqyeja diplomën

Eksperti Maloku: Po ta nënshkruaja kontratën me Z-Mobile, do të duhej ta shqyeja diplomën

Haradinaj në Berlin: Kosova është pro dialogut që rezulton me njohje në kufijtë ekzistues

Haradinaj në Berlin: Kosova është pro dialogut që rezulton me njohje në kufijtë ekzistues

Delegacioni shtetëror pa rol udhëheqës në dialog

Delegacioni shtetëror pa rol udhëheqës në dialog

Hajrullahu i NISMA-s, merr mbështetje nga ministrja e Bujqësisë për subvencionimin e bujqëve të anamoravës

Hajrullahu i NISMA-s, merr mbështetje nga ministrja e Bujqësisë për subvencionimin e bujqëve të anamoravës

Migjen Kelmendi nga “Gjurmët”: Në Prishtinë kthehemi tek rrënjët – mund të jetë koncerti i fundit

Migjen Kelmendi nga “Gjurmët”: Në Prishtinë kthehemi tek rrënjët – mund të jetë koncerti i fundit

“Vijesti“ i Podgoricës publikon dëshminë rrëqethëse të krimeve të Zmajeviqit në Zhegër

“Vijesti“ i Podgoricës publikon dëshminë rrëqethëse të krimeve të Zmajeviqit në Zhegër

NZZ: Thaçi provokon BE-në me planet e tij për “Shqipërinë e Madhe”

NZZ: Thaçi provokon BE-në me planet e tij për “Shqipërinë e Madhe”

Shala: Gjermania është befasuar nga qasja e Amerikës karshi problemit Kosovë-Serbi

Shala: Gjermania është befasuar nga qasja e Amerikës karshi problemit Kosovë-Serbi

Partia zvicerane kundër marrëveshjes për pensionet: Kosova vend i korruptuar, udhëhiqet nga klanet

Partia zvicerane kundër marrëveshjes për pensionet: Kosova vend i korruptuar, udhëhiqet nga klanet

Veseli ngushëllon për vdekjen e Alber Rohan, kujton takimin e parë me të gjatë luftës

Veseli ngushëllon për vdekjen e Alber Rohan, kujton takimin e parë me të gjatë luftës

Gjuha e urrejtjes, reflektim i nacionalizmit maqedonas ndaj shqiptarëve

Gjuha e urrejtjes, reflektim i nacionalizmit maqedonas ndaj shqiptarëve

Parlamenti i Zvicrës miraton Marrëveshjen me Kosovën për Pensionet

Parlamenti i Zvicrës miraton Marrëveshjen me Kosovën për Pensionet

Taksa godet bujqit, s’ka rezerva të grurit

Taksa godet bujqit, s’ka rezerva të grurit

Jahjaga: Gruaja kosovare nuk e ka vendin në kuzhinë por në sporte

Jahjaga: Gruaja kosovare nuk e ka vendin në kuzhinë por në sporte

Lirohet avokati që publikoi rastin e vajzës nga Drenasi: Kam pasur trajtim çnjerëzor në burg

Lirohet avokati që publikoi rastin e vajzës nga Drenasi: Kam pasur trajtim çnjerëzor në burg

Prokuroria në Prizren sekuestron qindra pako të medikamenteve të kontrabanduara nga Serbia

Prokuroria në Prizren sekuestron qindra pako të medikamenteve të kontrabanduara nga Serbia