Shefqet Krasniqi: KMDLNJ duhet të udhëzohet në rrugën e Zotit

10.05.2019 13:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shefqet Krasniqi: KMDLNJ duhet të udhëzohet në rrugën e Zotit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive së Njeriut ka bërë kërkesë për ndalimin e përdorimit të burkas me ligj në Republikën e Kosovës. Rreth kësaj çështje është deklaruar edhe Hoxha Shefqet Krasniqi.

Imami i xhamisë së madhe në Prishtinë në një intervistë dhënë mbrëmë në Televizionin Dukagjini, ka thënë se Këshilli për Mbrotjen e të Drejtave të Njeriut duhet të udhëzohet në rrugën e Zotit sepse atyre ju pengon çfarë do që është fetare.

Sipas Krasniqit, çdo gjë që në Kosovë bëhet në emër të jo fesë është e lejuar, fatkeqësisht KMDLNJ-së nuk po ia vret syrin zhveshja dhe nuk i inicion rastet e prostitucionit e trafikimit që e ka për detyrë nuk e flasin e nuk duhet të ndalohet mbajtja e ferexhesë.

Ai ka thënë se janë 10 deri 50 raste në krejt Kosovën të grave që bartin burka dhe është turp me u marrë me këtë gjë.

“Çdo sen që është fetare duhet me u luftu, në emër me u ngrit në emër se po dojnë tjerët, mos e luftoni fenë e juaj mos e luftoni kulturën tuaj” ka bërë thirrje Krasniqi

Shefqet Krasniqi tha se nëse kthehemi në vitet e 50’ta të gjithë këta që flasin kundër ferexhesë gjyshet e tyre kanë mbajtur ferexhe.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Policia ushtron kallëzim penal ndaj “Fadi Com” për falsifikim dokumenti

Policia ushtron kallëzim penal ndaj “Fadi Com” për falsifikim dokumenti

Haradinaj i kërkon BQK-së arsyet e vendimit për rritjen e çmimit të sigurimit të automjeteve

Haradinaj i kërkon BQK-së arsyet e vendimit për rritjen e çmimit të sigurimit të automjeteve

Pagat e ulëta dhe çmimet e larta rëndojnë mirëqenien e qytetarëve

Pagat e ulëta dhe çmimet e larta rëndojnë mirëqenien e qytetarëve

Mustafa flet pas takimit me Kurtin: S’kemi folur për poste e ministri konkrete

Mustafa flet pas takimit me Kurtin: S’kemi folur për poste e ministri konkrete

Kurti: Marrëveshjen me LDK’në do ta bëjmë 3-4 ditë pas certifikimt të rezultateve

Kurti: Marrëveshjen me LDK’në do ta bëjmë 3-4 ditë pas certifikimt të rezultateve

Dokumenti “bombë” i Metës nga SHISH, Deputeti: Material shumë i dobët për të qenë sekret

Dokumenti “bombë” i Metës nga SHISH, Deputeti: Material shumë i dobët për të qenë sekret

ATK vazhdon ta konfiskoj pasurin e tatimpaguesve borxhlinj

ATK vazhdon ta konfiskoj pasurin e tatimpaguesve borxhlinj

Ngritet aktakuzë ndaj policit që vodhi kuletën me 1800 euro gjatë një bastisje

Ngritet aktakuzë ndaj policit që vodhi kuletën me 1800 euro gjatë një bastisje

Mbi 315 milionë euro mallra të importuara veç për një muaj në Kosovë

Mbi 315 milionë euro mallra të importuara veç për një muaj në Kosovë

Kurti e Mustafa vazhdojnë bisedimet për koalicionin

Kurti e Mustafa vazhdojnë bisedimet për koalicionin

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi

Arrestohen dy persona për kontrabandim me mallra

Arrestohen dy persona për kontrabandim me mallra

Tahiri: Kurti synon kapjen e shtetit përmes “kapjes së sindikatave”

Tahiri: Kurti synon kapjen e shtetit përmes “kapjes së sindikatave”

Gazetari rrëfen tmerrin: Klerikët në Irak thonë se seksi me vajza 12 vjeçe është hallall

Gazetari rrëfen tmerrin: Klerikët në Irak thonë se seksi me vajza 12 vjeçe është hallall

Sipas Beogradit, edhe Republika Nauru ka tërhequr njohjen e Kosovës

Sipas Beogradit, edhe Republika Nauru ka tërhequr njohjen e Kosovës

Dhuna në familje me përmasa shqetësuese, 1700 raste të grave të raportuara

Dhuna në familje me përmasa shqetësuese, 1700 raste të grave të raportuara