Shefi i diplomacisë italiane: E konfirmoi, nuk kemi të infektuar të rinj në “zonën e kuqe” nga Korona virusi.

13.03.2020 14:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shefi i diplomacisë italiane: E konfirmoi, nuk kemi të infektuar të rinj në “zonën e kuqe” nga Korona virusi.

Dy javë pasi dhjetëra qytete të Italisë janë shpallur “zona të kuqe”, në to për herë të parë nuk ka të infektuar të rinj me coronavirus, ka njoftuar ministri italian i Punëve të Jashtme, Luigi Di Maio, shkruan BBC.

Në Itali deri më tani janë infektuar 15.113 persona, kurse 1.0616 kanë humbur jetën si pasojë e virusit vdekjeprurës, transmeton Telegrafi.

E pasi që qeveria italiane vuri masat preventive duke mbyllur marketet, baret, restorantet, sallonet e ondulimit si dhe ka kufizuar lëvizjet, duket se këto masa më në fund po japin rezultatet e para.

Ndryshe në Itali deri më tani janë shëruar 1.258 persona nga coronavirusi, kurse numri i të infektuarve është rritur për 2.651.

Italianët presin që të shohin rezultatet e para të kufizimeve pas dy javëve, pasi që deri më tani u janë dashur autoriteteve ta vënë nën kontrollin kaosin e krijuar, në veçanti në qytetet jashtë “zonës së kuqe”. 

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shefi i diplomacisë italiane: E konfirmoi, nuk kemi të infektuar të rinj në “zonën e kuqe” nga Korona virusi.

Shefi i diplomacisë italiane: E konfirmoi, nuk kemi të infektuar të rinj në “zonën e kuqe” nga Korona virusi.

Ministri Vitia u jep këshilla për personat që mbajnë kafshë në shtëpi

Ministri Vitia u jep këshilla për personat që mbajnë kafshë në shtëpi

Shqipëri: 33 raste pozitive me koronavirus

Shqipëri: 33 raste pozitive me koronavirus

Organizata Botërore e Shëndetësisë njofton se nuk ndihmon për të parandaluar lëvizjet e virusit, ai gjendet kryesisht në kontaktet e ngushta

Organizata Botërore e Shëndetësisë njofton se nuk ndihmon për të parandaluar lëvizjet e virusit, ai gjendet kryesisht në kontaktet e ngushta

Liga Premier është pezulluar

Liga Premier është pezulluar

Të moshuarit e Beratit sfidojnë koronavirusin: Nuk na mbron maska, por rakia

Të moshuarit e Beratit sfidojnë koronavirusin: Nuk na mbron maska, por rakia

Ekskluzive: BE-ja do t’i japë mandat 11 muaj Lajçakut për bisedimet Kosovë – Serbi (Dokument)

Ekskluzive: BE-ja do t’i japë mandat 11 muaj Lajçakut për bisedimet Kosovë – Serbi (Dokument)

Sot vendoset për ndryshimin e orarit të faljës së namazeve dhe xhumasë

Sot vendoset për ndryshimin e orarit të faljës së namazeve dhe xhumasë

Banorët e Dibërës dhe Zhupës në Maqedoninë Veriore, ka mundësi të gjithë të vendosën në karantinë

Banorët e Dibërës dhe Zhupës në Maqedoninë Veriore, ka mundësi të gjithë të vendosën në karantinë

Me fustan transparent Leonora Jakupi përball coronavirusit

Me fustan transparent Leonora Jakupi përball coronavirusit

Haxhiu: Nëse shkelet vendimi i qeverisë për masat parandaluese për Coronavirusin, do ta denoncojmë çdo punëdhënës

Haxhiu: Nëse shkelet vendimi i qeverisë për masat parandaluese për Coronavirusin, do ta denoncojmë çdo punëdhënës

Qeveria planifikon t’i prekë taksat

Qeveria planifikon t’i prekë taksat

Shkencëtarët izraelitë: Vaksina kundër koronavirusit brenda disa javësh

Shkencëtarët izraelitë: Vaksina kundër koronavirusit brenda disa javësh

Zëdhënësja e Aeroportit ‘Adem Jashari’ me njoftim të rëndësishëm për diasporen

Zëdhënësja e Aeroportit ‘Adem Jashari’ me njoftim të rëndësishëm për diasporen

Studentëve iu kompenzohen orët e humbura me mësim virtual, thotë Avdullah Hoti

Studentëve iu kompenzohen orët e humbura me mësim virtual, thotë Avdullah Hoti

Qytetari live: Kam mikun 6 ditë me 40 temperaturë, nuk ka ardhur njeri në shtëpi

Qytetari live: Kam mikun 6 ditë me 40 temperaturë, nuk ka ardhur njeri në shtëpi