Shazam mund të identifikojë muzikën që luhet nëpër aplikacione

12.06.2019 16:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shazam mund të identifikojë muzikën që luhet nëpër aplikacione

Shazam është pajisur me një veçori të re e cila bën të mundur identifikimin e muzikës përmes kufjeve. Me pak fjalë, pavarësisht aplikacionit që po përdorni, Shazam mund të identifikojë muzikën që po luhet përmes tij pa e dëgjuar në të vërtetë.

Për fillestarët Shazam është një aplikacion i cili ndihmon në identifikimin e një muzike apo këngë që po dëgjoni por që nuk i dini titullin. E zëmë se jeni në një bar dhe një këngë që ju pëlqen luhet. Mjafton të merrni smartfonin tuaj dhe të lini Shazam ta dëgjojë i cili menjëherë do të gjejë titullin e saj.

Pavarësisht sesa fantastik mund tu duket Shazam, aplikacioni gjithnjë ka pasur një problem. Për të identifikuar një muzikë, i duhet fillimisht ta dëgjojë. Si rezultat muzika që po luhej në telefonin tuaj duhej fillimisht të hiqni kufjet ose të afronit burimin e audios me mikrofonin.

Me përditësimin e fundit të Shazam tashmë muzika mund të identifikohet edhe përmes kufjeve. Për shembull nëse po shikoni një video në YouTube dhe dëgjoni një muzikë në sfond, nuk keni pse të hiqni kufjet për ta identifikuar.

Kjo funksionon me disa aplikacione. E gjitha që ju duhet është të aktivizoni Pop Up Shazam në menunë Settings.

Funksioni aktualisht është i disponueshëm vetëm në Android. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)