Shaqiri: Tifozët e Interit më vunë flakën

08.03.2015 11:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shaqiri: Tifozët e Interit më vunë flakën

Mesfushori i skuadrës së Interit, Xherdan Shaqiri është shprehur shumë i lumtur që ka vendosur transfeirimin tek ekipi i Interit. Mesfushori me origjinë Shqiptare vendosi të transferohej tek Interi, nga skuadra e Bayern Munchen në afatin kalimtar të janarit. “Nuk e di sigurtë për sa kohë, mirëpo Interi ka qenë në kontakt me agjentët dhe vëllaun tim për një kohë të gjatë. Ata më telefonuan në momentin kur Mancini arriti si trajner. Ne biseduam dy herë dhe menjëherë e konsiderova këtë ofertë të rëndësishme”. “Në moshën time cdo gjë që kërkoj është futbolli, mirëpo në kohët e fundit tek Bayerni nuk kisha shumë minuta për të luajtur. Në anën tjetër Mancini më tregoi se do të luaj shumë, dhe se më duhet ta ndihmoj klubin të rikthehet në vendin e duhur që ka qenë”. “Kur arrita në aeroport, tifozët e Interit më vunë flakën me dashurinë e tyre. Unë mund të them vetëm një gjë, Interi ka fituar një lojtar i cili do të japë gjithcka për këtë klub. Ne dëshirojmë ta rikthejmë Interin në vendin ku përket”, ka thënë ai për gazetarët.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rama: Buffon, Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Rama: Buffon, Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Salihu: Politikanët po i keqpërdorin biletat VIP

Salihu: Politikanët po i keqpërdorin biletat VIP

Vedat Muriqi nuk di të ndalet, shënon dy gola në pjesën e parë për Fenerbahcen

Vedat Muriqi nuk di të ndalet, shënon dy gola në pjesën e parë për Fenerbahcen

I shpëtuan tërmetit/ Surpriza për Alesjon dhe Aurelin, takohen me Ronaldon dhe Buffon (Video)

I shpëtuan tërmetit/ Surpriza për Alesjon dhe Aurelin, takohen me Ronaldon dhe Buffon (Video)

Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon

Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon

Komiteti Olimpik: Agim Ademi, ta vazhdojë mandatin deri në vitin 2022

Komiteti Olimpik: Agim Ademi, ta vazhdojë mandatin deri në vitin 2022

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Messi: Pensionimi po afron

Messi: Pensionimi po afron

Messi me një deklaratë që nuk do të dëshironin ta dëgjojnë tifozët e futbollit: Pensionimi po afron

Messi me një deklaratë që nuk do të dëshironin ta dëgjojnë tifozët e futbollit: Pensionimi po afron

Leksion Messit dhe Ronaldos

Leksion Messit dhe Ronaldos

Me baner thumbues tifozët e Atletico Madridit ndaj Griezmannit

Me baner thumbues tifozët e Atletico Madridit ndaj Griezmannit

Messi ia siguron fitoren Barçës me një gol në minutën e 86-të, rrëmben kreun në La Liga

Messi ia siguron fitoren Barçës me një gol në minutën e 86-të, rrëmben kreun në La Liga

Rashica ka shënuar gol shumë të bukur, ia siguron fitoren Werderit

Rashica ka shënuar gol shumë të bukur, ia siguron fitoren Werderit

Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës