Shaqiri: Interi mund të bëhet i madh

13.03.2015 11:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shaqiri: Interi mund të bëhet i madh

Pas humbjes 3:1 nga Wolfsburgu mbrëmë në Europa League, mesfushori kosovar, Xherdan Shaqiri e ka komentuar këtë ndeshje, e vlefshme për të 16-ën e finales, shkruan Zëri, duke besuar se Interi mund të bëhet i madh, nëse i redukton gabimet.

“Në fillim, ne luajtëm mjaft mirë. Më pas, goli ynë erdhi në një kohë mjaft të mirë. por, ju nuk mund ta vlerësoni shumë kundërshtarin, pasi ne kemi lojtarë të mëdhenj. Ne e dimë se duhet të lëvizim përpara dhe të shikojmë kah ndeshja e ardhshme”, deklaroi Shaqiri për “Sky Sport Italia”, përcjell Zëri.

Përfaqësuesi zviceran më pak e shprehu nevojën që ekipi të bëjë më pak gabime në të ardhmen. “Ne duhet të shkojmë përpara dhe të mësojmë nga gabimet e mbrëmshme. Pa gabime, me mund të bëjmë shumë mirë, nuk na lejohen më shumë gabime”, përfundoi gjilanasi. /Zëri/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbappe konfirmon të ardhmen e tij

Mbappe konfirmon të ardhmen e tij

Arsenali me rekord negativ, sezoni më i dobët në Premierligë që 25 vjet

Arsenali me rekord negativ, sezoni më i dobët në Premierligë që 25 vjet

Sot luhen pesë ndeshje në Superligë, vëmendja në ndeshjen Gjilani – Ballkani

Sot luhen pesë ndeshje në Superligë, vëmendja në ndeshjen Gjilani – Ballkani

Gerrard: Anglisë i duhej një trajner si Klopp, Guardiola apo Mourinho

Gerrard: Anglisë i duhej një trajner si Klopp, Guardiola apo Mourinho

Mbappe premton qëndrimin në PSG: Pavarësisht çfarë ndodh, s’largohem

Mbappe premton qëndrimin në PSG: Pavarësisht çfarë ndodh, s’largohem

Ibrahimovic e frymëzon Milanin për ta mposhtur Sassuolon me 10 futbollistë

Ibrahimovic e frymëzon Milanin për ta mposhtur Sassuolon me 10 futbollistë

Merr fund sezoni për yllin e Interit

Merr fund sezoni për yllin e Interit

Dier vazhdon kontratën me Tottenhamin

Dier vazhdon kontratën me Tottenhamin

Revolucion tek Vushtrria, klubi hapë konkurs pune për 28 pozita

Revolucion tek Vushtrria, klubi hapë konkurs pune për 28 pozita

Ronaldos s’i interesojnë rekordet e veta: Rëndësi kanë fitoret e Juventusit

Ronaldos s’i interesojnë rekordet e veta: Rëndësi kanë fitoret e Juventusit

Dyshime për ndeshje të kurdisura në futbollin kosovar

Dyshime për ndeshje të kurdisura në futbollin kosovar

Bale e pranon haptazi, shkaku i parave po qëndron në Real Madrid

Bale e pranon haptazi, shkaku i parave po qëndron në Real Madrid

Askush si Lionel Messi

Askush si Lionel Messi

Zidane e shpjegon pse Bale dhe James munguan kundër Leganes

Zidane e shpjegon pse Bale dhe James munguan kundër Leganes

Messi: “Nuk ka asgjë më për të thënë”

Messi: “Nuk ka asgjë më për të thënë”

Bale refuzon të grumbullohet për ndeshjen e fundit të Real Madridit në La Liga

Bale refuzon të grumbullohet për ndeshjen e fundit të Real Madridit në La Liga