Shala: Shitësve në “Tregun e gjelbër” në Pejë do t’u ofrojmë kushte me të mira të punës

30.09.2017 20:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shala: Shitësve në “Tregun e gjelbër” në Pejë do t’u ofrojmë kushte me të mira të punës

Kandidatja për kryetare të Pejës nga Partia Demokratike e Kosovës, Sabiha Shala, fushatën zgjedhore e ka vazhduar duke i bërë vizitë “Tregut të gjelbër” ku ka takuar dorë më dorë shitës dhe qytetarë të ndryshëm.

Përndryshe, Shala shitësit i ka konsideruar heronj të punës “pavarësisht kushteve minimale që ata i kanë aktualisht për ta ushtruar veprimtarinë e tyre ekonomike”.

Shala ju premtoi shitësve se do të ua kthej dinjitetin që e meritojnë duke krijuar kushte më të mira që do të stimulonin kultivimin por edhe shitjen e produkteve të tyre në treg.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Lladrovci priti në takim ambasadorin e Francës në Kosovë

Lladrovci priti në takim ambasadorin e Francës në Kosovë

ASHAK: Ndryshimi i kufijve midis Kosovës dhe Serbisë me pasoja shumë të dëmshme për pavarësinë

ASHAK: Ndryshimi i kufijve midis Kosovës dhe Serbisë me pasoja shumë të dëmshme për pavarësinë

Logoja e 11 vjetorit të Pavarësisë është diskriminuese, nuk përfaqëson gratë

Logoja e 11 vjetorit të Pavarësisë është diskriminuese, nuk përfaqëson gratë

Kritikohet taksa, por jo edhe lobimi i Serbisë

Kritikohet taksa, por jo edhe lobimi i Serbisë

Daçiq: Të zgjidhjet çështja e Kosovës para se Biden të merr pushtetin në Amerikë

Daçiq: Të zgjidhjet çështja e Kosovës para se Biden të merr pushtetin në Amerikë

PDK vazhdon zgjedhjen e strukturave të reja për Dekadën e Re

PDK vazhdon zgjedhjen e strukturave të reja për Dekadën e Re

Mblidhen përsëri krerët e shtetit

Mblidhen përsëri krerët e shtetit

Për 80 ditë, Serbia me 90 milionë euro më pak nga Kosova

Për 80 ditë, Serbia me 90 milionë euro më pak nga Kosova

Daçiq parashikon dështime të reja për Kosovën

Daçiq parashikon dështime të reja për Kosovën

Haradinaj prin me pagën 2950 eurosh në rajon, ndiqet nga Rama me 1700, e fundit Bërnabiqi me 1000 euro

Haradinaj prin me pagën 2950 eurosh në rajon, ndiqet nga Rama me 1700, e fundit Bërnabiqi me 1000 euro

Prokuroria në Gjilan brenda javës ka ndaluar 9 persona të dyshuar

Prokuroria në Gjilan brenda javës ka ndaluar 9 persona të dyshuar

Kosova shënjon vendet e trashëgimisë dhe ato turistike

Kosova shënjon vendet e trashëgimisë dhe ato turistike

Shesheli i do 10 komunat serbe të Kosovës në Serbi, korridore lidhëse me Pejën e Gjilanin

Shesheli i do 10 komunat serbe të Kosovës në Serbi, korridore lidhëse me Pejën e Gjilanin

LDK-ja e konsideron të çmendur idenë e Thaçit për korrigjim

LDK-ja e konsideron të çmendur idenë e Thaçit për korrigjim

LDK akuzon Ministrinë e Shëndetësisë, e quan të dështuar vitin 2018

LDK akuzon Ministrinë e Shëndetësisë, e quan të dështuar vitin 2018

Deklarata e Pavarësisë sivjet viziton 7 qendrat kryesore të Kosovës

Deklarata e Pavarësisë sivjet viziton 7 qendrat kryesore të Kosovës