Shala: Dega e Nismës në Skenderaj, më të gatshëm se kurrë për këtë proces zgjedhor

14.01.2021 18:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shala: Dega e Nismës në Skenderaj, më të gatshëm se kurrë për këtë proces zgjedhor

Anëtari i Nismës Socialdemokrate, Endrit Shala, është takuar me shtabin e degës së kësaj partie në Skenderaj, duke thënë se ata janë më të gatshëm se kurrë për këtë proces zgjedhor.

“Sot në Skenderaj në vendlindjen e prindërve të mij, bashkë me kryetarin e rinisë z. Xhemajl Hazizi takuam shtabin e degës së NISMA-së Socialdemokrate të cilët ishin më të gatshëm se kurrë për këtë proces zgjedhor”, shkroi Shala.

Tutje ai tha see entuziazmi i tyre për punë, për t’u dal në mbrojtje qytetarëve e vlerave kombëtare, ishte i pashoq.

“Ne jemi të bindur se projekti ynë për mbrojtjen e shtetit dhe vlerave kombëtare është i duhuri dhe i domosdoshëm për Kosovën, andaj edhe do ja dalim. Aq më tepër me struktura dhe me rini të tillë”, shtoi ai.

Mes tjerash, Shala tha se secila mbështetje për projektin e Nismës, edhe ato kolektive e edhe ato individuale janë tejet të rëndësishme për ta.

“Por, mbështetja e shokëve, miqve e bashkëvendasve të prindërve të mij, më bën të ndihem dyfish i nderuar.”, përfundoi ai

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme

Përgatitet padi ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Përgatitet padi ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Gastronomët protestojnë kundër masave në Maqedoninë e V.

Gastronomët protestojnë kundër masave në Maqedoninë e V.

Sveçla takohet me Orlandon, flasin për luftimin e krimit të organizuar

Sveçla takohet me Orlandon, flasin për luftimin e krimit të organizuar

Sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Shqipëria siguron nga BE edhe 145 mijë doza të vaksinës Pfizer

Shqipëria siguron nga BE edhe 145 mijë doza të vaksinës Pfizer

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Osmani në takim me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi në NATO

Osmani në takim me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi në NATO

Merret vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

Merret vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

14 viktima dhe 442 raste të reja me COVID-19

14 viktima dhe 442 raste të reja me COVID-19

Organizohet Forumi i III-të Biznesor me Greqinë, me fokus sektorin e energjisë

Organizohet Forumi i III-të Biznesor me Greqinë, me fokus sektorin e energjisë

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës

Të hënën Kuvendi mbanë seancë për vaksinat

Të hënën Kuvendi mbanë seancë për vaksinat