Sevilla afër nënshkrimit me Andre Silvan

10.08.2018 08:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sevilla afër nënshkrimit me Andre Silvan

Klubi spanjoll, Sevilla thuhet se është afër për të nënshkruar me sulmuesin e Milanit, Andre Silva.

Rossonerët janë drejt vazhdimit të rikonstruktimit të skuadrës në këtë verë, pasi pozita e gjashtë në sezonin e fundit u cilësua si dështim.

Garimi në Ligën e Evropës këtë sezon dhe ‘lufta’ për katër pozitat e para në Serie A, i ka vënë drejtuesit e Milani në punë.

Ata tashmë kanë transferuar mbrojtësin Mattia Caldara dhe Gonzalo Higuain nga Juventusi, por me afrimin e argjentinasit dikush duhet të largohet.

Higuain pritet ta ketë fjalën e fundit këtë sezon në sulmin e Milanit (Foto: ACMilan/Twitter)

Edhe pse u largua Nikola Kalinic drejt Atletico Madridit, drejtuesit e klubit nga San Siro po mendojnë edhe largimin e portugezit Silva.

Sipas gazetës spanjolle AS, konfirmimi zyrtar i kalimit të Silvas te Svilla pritet të ndodh në orët e ardhshme pasi një marrëveshje ‘praktikisht’ është arritur.

Megjithatë, Calciomercato.com në Itali argumenton se Milani ka frenuar momentalisht marrëveshjen pasi ata dëshirojnë ta mbajnë portugezin.

Ky medium shpjegon se Sevilla nuk e ka ndërmend të paguajë çmimin prej 32 milionë eurosh te kuqezinjtë dhe një huazim me një opsion blerje mund të negociohet. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deshi t’ia kalojë Lamborghinit, shoferi i motoçikletës për pak sa nuk e pësoi (Video)

Deshi t’ia kalojë Lamborghinit, shoferi i motoçikletës për pak sa nuk e pësoi (Video)

Evropa udhëheq SHBA dhe Azinë në botën e kryptove

Evropa udhëheq SHBA dhe Azinë në botën e kryptove

10 sinjalet e fshehta që ju dërgon trupi kur ka nevojë për ndihmë

10 sinjalet e fshehta që ju dërgon trupi kur ka nevojë për ndihmë

Vecino në dyshim për Milanin, Politano kërkon angazhim për fitore

Vecino në dyshim për Milanin, Politano kërkon angazhim për fitore

Njihuni me burrin që telefonoi Ndihmën e Shpejtë 314 herë në pesë vjet, edhe pse në asnjërën herë nuk kishte nevojë për ta (Foto)

Njihuni me burrin që telefonoi Ndihmën e Shpejtë 314 herë në pesë vjet, edhe pse në asnjërën herë nuk kishte nevojë për ta (Foto)

Swisscom në bisedime për shitjen e operatorit Italian Fastweb

Swisscom në bisedime për shitjen e operatorit Italian Fastweb

Armand Çullhaj shpallet kampion evropian në WBU

Armand Çullhaj shpallet kampion evropian në WBU

Rezervoi në një restorant luksoz, u refuzua për shkak të këpucëve që i kushtonin 340 euro (Foto)

Rezervoi në një restorant luksoz, u refuzua për shkak të këpucëve që i kushtonin 340 euro (Foto)

Sa gjatë marrin kohë të treten ushqimet e ndryshme

Sa gjatë marrin kohë të treten ushqimet e ndryshme

Mulaomerovic: Na pret punë e vështirë, por besoj te basketbollistët e mi

Mulaomerovic: Na pret punë e vështirë, por besoj te basketbollistët e mi

Google pranon ekzistencën e një motori kërkimi të censuruar për Kinën

Google pranon ekzistencën e një motori kërkimi të censuruar për Kinën

Futet në pishinë që të lahet me peshkaqenë (Video)

Futet në pishinë që të lahet me peshkaqenë (Video)

Chiesa vazhdon të jetë caku kryesor i Napolit

Chiesa vazhdon të jetë caku kryesor i Napolit

Ndihmohet të shënonte kosh, motra e vogël inkurajohet nga vëllai: “Ti je e fortë” (Video)

Ndihmohet të shënonte kosh, motra e vogël inkurajohet nga vëllai: “Ti je e fortë” (Video)

Bie vlera e Tether, Bitcoin, Ether dhe XRP rriten me 7%

Bie vlera e Tether, Bitcoin, Ether dhe XRP rriten me 7%

Në shtratin e dashurisë kjo femër hyri ne mes Tunës dhe Ences

Në shtratin e dashurisë kjo femër hyri ne mes Tunës dhe Ences