Serish Kyrgios, nuk do te jete ne Roterdam

20.10.2016 15:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Serish Kyrgios, nuk do te jete ne Roterdam

Sërish ai, Nick Kyrgios nuk rresht së bëri të tjerët të flasin për të. Pas gjobës së kripur prej 35 mijë dollarësh dhe pezullimit për tre javë të marë pas figurës së shëmtuar që bëri në turneun e Shanghait ku la ndeshjen ndaj Zvereeev, pezullim që ju reduktua në 3 javë pasi pranoi ti nënshtrohet kurës së një psikologu, 21-vjecari australian rikthehet sërish protagonist. Drejtori i turneut të Rotterdam, Richard Krajicek bëri të ditur se Kyrgios nuk do të jetë prezent në turne pasi dëshiron të jetë prezent në ndeshjen All Star të baskëtbollit. Tenisti kishte garantuar impenjimin por Kajicek bëri të ditur se nuk do të jetë.

“Në fillim donim ta detyronim të respektonte impejimin që kishte garantuar, por shikoni se cfarë ndodh kur është i lodhur, sa pak domethënie ka për të tenisi, sic ndodhi në Kinë. Nuk duam episode të tilla, kështu që vendosëm të heqim dorë nga kontrata. Duam një tenist në formë në fushë. Krygios i jep përparësi temperamentit dhe pasionit para profesionalizmit”

Tenisti ka fituar një famë aspak të mirë pas një serie episodesh të diskutueshme gjatë karrierës, i fundit ai i Shanghait. Në 2015 në Wimbledon gjatë 1/8 me Gasquet filloi të fliste me publikun dhe u akuzua se humbi ndeshjen qëllimisht, pastaj u gjobit dhe u pezullua pak javë më pas pasi kishte fyer të fejuarën e Wawrinkas gjatë një ndeshje kundër tij në Montreal. Tani ka pranuar që të shkojë te një psikolog sportiv, kushedi nëse do ta ndihmojë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vizitori i kopshtit zoologjik mbetet i habitur, gorilla i tregon atij gishtin e mesëm (Video)

Vizitori i kopshtit zoologjik mbetet i habitur, gorilla i tregon atij gishtin e mesëm (Video)

Chelsea mendon transferimin e Zahas

Chelsea mendon transferimin e Zahas

UniKKatilin të tjerët e vlerësojnë poet, Geti e krahason veten me rilindas

UniKKatilin të tjerët e vlerësojnë poet, Geti e krahason veten me rilindas

Opera Software ndryshon emrin në Otello Corporation

Opera Software ndryshon emrin në Otello Corporation

Çifti bashkëshortor nga SHBA-të, dëshirojnë t’ia dhurojnë dikujt shtëpinë katërdhomëshe që kap vlerën e 45 mijë eurove (Foto)

Çifti bashkëshortor nga SHBA-të, dëshirojnë t’ia dhurojnë dikujt shtëpinë katërdhomëshe që kap vlerën e 45 mijë eurove (Foto)

Mascherano drejt Kinës, Barcelona përfiton 10 milionë euro

Mascherano drejt Kinës, Barcelona përfiton 10 milionë euro

Këngëtari shqiptar 100 ditë rreth Azizë me bashkëshorten, rrëfen ‘çmenduritë’

Këngëtari shqiptar 100 ditë rreth Azizë me bashkëshorten, rrëfen ‘çmenduritë’

A jeni edhe ju në mesin e miliona njerëzve që vuajnë nga mungesa e hekurit?

A jeni edhe ju në mesin e miliona njerëzve që vuajnë nga mungesa e hekurit?

Rrotullohet kamioni, qielli ndriçohet nga fishekzjarrët që ishin në rimorkio (Video)

Rrotullohet kamioni, qielli ndriçohet nga fishekzjarrët që ishin në rimorkio (Video)

Zyrtare: Galatasaray shkarkon trajnerin Tudor (Foto)  

Zyrtare: Galatasaray shkarkon trajnerin Tudor (Foto)  

Pas fotove lakuriq, ja çfarë ka bërë tjetër Klaudia Pepa.

Pas fotove lakuriq, ja çfarë ka bërë tjetër Klaudia Pepa.

Ministri Francez i financave propozon diskutimin rreth Bitcoin në Samitin e G20-ës

Ministri Francez i financave propozon diskutimin rreth Bitcoin në Samitin e G20-ës

Messi fiton Pichichin dhe zgjidhet lojtari i sezonit në La Liga, Iniesta lojtari më i mirë spanjoll (Foto)

Messi fiton Pichichin dhe zgjidhet lojtari i sezonit në La Liga, Iniesta lojtari më i mirë spanjoll (Foto)

A bëheni me jargë natë? Ju jeni shumë me fat dhe ne ju spjegojmë pse

A bëheni me jargë natë? Ju jeni shumë me fat dhe ne ju spjegojmë pse

Patris Berisha flet për Express: Kjo është e vërteta e ndarjes me Tunën

Patris Berisha flet për Express: Kjo është e vërteta e ndarjes me Tunën

Festival bizar në Japoni, vendi ku mësohet se si duhet përgatitur njerëzit për vdekjen e tyre (Video)

Festival bizar në Japoni, vendi ku mësohet se si duhet përgatitur njerëzit për vdekjen e tyre (Video)