Serie-A, fiton Interi, ngec sërish Milani, ashpërsohet lufta për titull

16.12.2020 22:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Serie-A, fiton Interi, ngec sërish Milani, ashpërsohet lufta për titull

Kanë përfunduar ndeshjet e sotme të kampionatin italian Serie-A ku u zhvilluan disa ndeshje mjaftë interesante ku ka spikatur ballafaqimi ndërmjet Interit dhe Napolit ne “Giuseppe Meazza”.

“Neroazzurrët” kanë dalur triumfues nga ky ballafaqim duke arkëtuar tri pikë shumë të rëndësishme në luftën për titull.

Romelu Lukaku me golin e tij në minutën e 71’ nga penalltia ia siguroi Interit tre pikë të reja.

Nga ana tjetër, rivali i Interit, Milani nuk ka arritur më shumë se një barazim 2-2 me Genoan si mysafir.

Mattia Destro i kalo vendasit në epërsi në minutën e 47’, pastaj Milani barazoi përmes Calabrias në minutën e 52’

Genoa e riktheu sërish epërsinë në 21- me golin e Destros dhe më pas Milani barazoi me golin e Kyatengëa në minutën e 83’.

Tani, Interi me 27 pikë i ofrohet Milanit në vetëm një pika që ka 28 sosh.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Serie-A, fiton Interi, ngec sërish Milani, ashpërsohet lufta për titull

Serie-A, fiton Interi, ngec sërish Milani, ashpërsohet lufta për titull

Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

Barcelona e pret Sociedadin si lider të tabelës, formacionet zyrtare

Barcelona e pret Sociedadin si lider të tabelës, formacionet zyrtare

Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Milioneri kanadez i modës u arrestua për përdhunimin e vajzave

Milioneri kanadez i modës u arrestua për përdhunimin e vajzave

Rreziku nga insuficienca e zemrës: Si të njohim simptomat e hershme?

Rreziku nga insuficienca e zemrës: Si të njohim simptomat e hershme?

Kujdes: Mos i pastroni këto dhjetë gjëra me peceta dezinfektuese

Kujdes: Mos i pastroni këto dhjetë gjëra me peceta dezinfektuese

Vjosa Osmani publikon një video nga shtëpia duke kënduar me vajzat e saj

Vjosa Osmani publikon një video nga shtëpia duke kënduar me vajzat e saj

Autostrada është ‘shenjtorja gjermane’: A e dini të kaluarën e saj të errët?

Autostrada është ‘shenjtorja gjermane’: A e dini të kaluarën e saj të errët?

Bayer Leverkusen kthehet në vendin e parë, Schalke humb rastin për fitoren e parë

Bayer Leverkusen kthehet në vendin e parë, Schalke humb rastin për fitoren e parë

Liverppol vetëm barazim si mysafir kundër Fulham

Liverppol vetëm barazim si mysafir kundër Fulham

Tottenham me ofertë për lojtarin e Juventusit

Tottenham me ofertë për lojtarin e Juventusit

Sa qen shihni në foto? Numri zbulon moshën tuaj aktuale mendore

Sa qen shihni në foto? Numri zbulon moshën tuaj aktuale mendore

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Superliga e Kosovës, programi i ditës së diel

Superliga e Kosovës, programi i ditës së diel

Problemet shëndetësore që shkaktohen nga ajri i kondicionuar

Problemet shëndetësore që shkaktohen nga ajri i kondicionuar