Sergio Ramos për herë të parë në karrierë e përfundon vitin pa karton të kuq

31.12.2018 09:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sergio Ramos për herë të parë në karrierë e përfundon vitin pa karton të kuq

Sergio Ramos llogaritet si mbrojtësi më i mirë në botë gjatë këtyre viteve të fundit.

Spanjolli ka arritur një suksesshëm të jashtëzakonshëm në aspektin personal në futboll, të cilin nuk e kishte arritur më parë sa ishte lojtar i Real Madridit.

Si futbollist i klubit më të mirë në botë për herë të parë në karrierë po e përfundon vitin kalendarik pa e marrë një karton të kuq.

Në karrierën gjashtëmbëdhjetëvjeçare, lojtari mori të paktën një karton të kuq, por në vitin 2018, gjyqtari nuk e dërgoi atë kurrë në dhomën e zhveshjes.

Ai njihet si një nga lojtarët më të “ndyrë” në futboll dhe ky informacion ka befasuar të gjithë fansat e futbollit.

Ramos ka përfunduar edhe një tjetër sezon të suksesshëm me klubin, duke arritur të fitojë Ligën e Kampionëve dhe kampionatin botëror të klubeve.

Ndryshe, 32-vjeçari në të kaluarën ka luajtur edhe për skuadrën e Sevillës, aty ku i mori hapat e para si futbollist. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Përdoruesit pa pagesë të Dropbox mund të instalojnë aplikacionet vetëm në tre pajisje

Përdoruesit pa pagesë të Dropbox mund të instalojnë aplikacionet vetëm në tre pajisje

Samsung zbulon planin ambicioz me ekranet e smartfonëve

Samsung zbulon planin ambicioz me ekranet e smartfonëve

Huawei është gati nëse SHBA i ndalojnë përdorimin e Android dhe Windows

Huawei është gati nëse SHBA i ndalojnë përdorimin e Android dhe Windows

Arsyeja pse Facebook, Instagram dhe WhatsApp ishin jashtë shërbimi për 14 orë

Arsyeja pse Facebook, Instagram dhe WhatsApp ishin jashtë shërbimi për 14 orë

Momenti kur dy gra përleshen me njëra-tjetrën, para fëmijëve të tyre – në një autobus në Angli (Video)

Momenti kur dy gra përleshen me njëra-tjetrën, para fëmijëve të tyre – në një autobus në Angli (Video)

Konferenca e Zhvilluesve të Apple mbahet më 3-7 Qershor

Konferenca e Zhvilluesve të Apple mbahet më 3-7 Qershor

Demi i arratisur përfundon në autostradë, u desh intervenimi i policisë për të “zhbllokuar” komunikacionin (Foto)

Demi i arratisur përfundon në autostradë, u desh intervenimi i policisë për të “zhbllokuar” komunikacionin (Foto)

13 Marsi dita më e keqe në historinë e Facebook

13 Marsi dita më e keqe në historinë e Facebook

Smartfonët shpëtojnë një tjetër jetë në Australi

Smartfonët shpëtojnë një tjetër jetë në Australi

Notuesi u sulmua nga mjellma, i shkoi shumë afër gjatë notimit në liqe (Video)

Notuesi u sulmua nga mjellma, i shkoi shumë afër gjatë notimit në liqe (Video)

Selena Gomez paralajmëron albumin e ri

Selena Gomez paralajmëron albumin e ri

Telegram i shtohen 3 milionë përdorues të rinj gjatë ndërprerjes së shërbimit të Facebook ditën e djeshme

Telegram i shtohen 3 milionë përdorues të rinj gjatë ndërprerjes së shërbimit të Facebook ditën e djeshme

Rritet numri i laptopëve HP me bateri që shpërthejnë në flakë

Rritet numri i laptopëve HP me bateri që shpërthejnë në flakë

Projektligji që ndalon “lajmet e rreme” i niset Putinit për nënshkrim

Projektligji që ndalon “lajmet e rreme” i niset Putinit për nënshkrim

Minecraft arrin në 91 milion lojtarë aktivë

Minecraft arrin në 91 milion lojtarë aktivë

NATO zgjedh BlackBerry për sigurinë e komunikimit

NATO zgjedh BlackBerry për sigurinë e komunikimit