Serbët arrestojnë punëtorin e Administratës Tatimore të Kosovës, Marjan Gjokajn

26.05.2019 22:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Serbët arrestojnë punëtorin e Administratës Tatimore të Kosovës, Marjan Gjokajn

Autoritetet shtetërore të Serbisë kanë arrestuar Marjan Gjokajn, i cili punon për Administratën Tatimore të Kosovës, derisa po kthehej në Kosovë.

Kjo gjë është bërë e ditur nga Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli.

Zv/kryeministri i vendit Pacolli tha se dënon veprimet e vazhdueshme të Serbisë kundër qytetarëve të Kosovës, duke kërkuar lirimin e menjëhershëm të tij.

Postimi i plotë:

Sapo jam informuar se autoritetet shteterore te Serbisë kanë arrestuar Marjan Gjokajn i cili punon për Administratën Tatimore të Kosovës, derisa po kthehej në Kosovë.

Unë e dënoj këtë veprim të vazhdueshëm të Serbisë kundër qytetarëve të Kosovës dhe kërkoj lirimin e menjëhershëm të tij.

Frikësimi dhe provokimet ndaj zyrtarëve të Kosovës qe udhetojnë në Serbi nga aparati i sigurisë se Serbisë është një kujtim i mentalitetit të viteve ’90 në Beograd sot.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tragjike/ Fëmija u përdhunua, u vra dhe më pas u hodh në shkurre

Tragjike/ Fëmija u përdhunua, u vra dhe më pas u hodh në shkurre

Thaçi dhe Kurti i shtrëngojnë duart

Thaçi dhe Kurti i shtrëngojnë duart

Pse Grenell s’e takoi Kurtin, s’ka përgjigje nga ambasada në Berlin

Pse Grenell s’e takoi Kurtin, s’ka përgjigje nga ambasada në Berlin

Pompeo: Sovraniteti dhe pavarësia e Kosovës – thelbësore për Ballkanin Perëndimor

Pompeo: Sovraniteti dhe pavarësia e Kosovës – thelbësore për Ballkanin Perëndimor

I kërkoi personalisht Kurtit që të shkojë te varri i Rugovës, flet Lutfi Haziri

I kërkoi personalisht Kurtit që të shkojë te varri i Rugovës, flet Lutfi Haziri

Kurti: Shërbimin ushtarak nuk po e bëjmë për të sunduar

Kurti: Shërbimin ushtarak nuk po e bëjmë për të sunduar

Nasim Haradinaj sqaron arsyen pse deputetet e PDK-së vendosën flamurin e UÇK-së në Kuvend

Nasim Haradinaj sqaron arsyen pse deputetet e PDK-së vendosën flamurin e UÇK-së në Kuvend

Kim Mehmeti: Diplomatët habiten kur shohin burrështetas të pakorruptuar si Kurti

Kim Mehmeti: Diplomatët habiten kur shohin burrështetas të pakorruptuar si Kurti

Daniel Serwer konsideron se çështja e Kosovës mund të zgjidhet brenda orës, nëse do Serbia

Daniel Serwer konsideron se çështja e Kosovës mund të zgjidhet brenda orës, nëse do Serbia

Ambasada britanike: Gëzuar ditëlindjen e 12-të Kosovë

Ambasada britanike: Gëzuar ditëlindjen e 12-të Kosovë

Mustafa: Urime 12 vjetorin e pavarësisë

Mustafa: Urime 12 vjetorin e pavarësisë

Vizituan Prekazin Kurti e Osmani: Erdhëm sot në këtë kryeqytet të kryengritjes e qëndresës së popullit tonë, për të kujtuar e nderuar familjen Jashari

Vizituan Prekazin Kurti e Osmani: Erdhëm sot në këtë kryeqytet të kryengritjes e qëndresës së popullit tonë, për të kujtuar e nderuar familjen Jashari

Veseli: VV-ja e LDK-ja po i përkthejnë në shantazh për dialog vonesat e Speciales

Veseli: VV-ja e LDK-ja po i përkthejnë në shantazh për dialog vonesat e Speciales

Thaçi thotë se në takim me liderët e BE-së kërkoi liberalizimin e vizave

Thaçi thotë se në takim me liderët e BE-së kërkoi liberalizimin e vizave

Vuçiq sulmon Kurtin e Thaçin: Janë mashtrues, i regjistruan me telefon takimet e mbyllura në Munih

Vuçiq sulmon Kurtin e Thaçin: Janë mashtrues, i regjistruan me telefon takimet e mbyllura në Munih

Shkrimtari serb i bën një kërkesë Kurtit: Zoti kryeministër, padite Serbinë, jeni vonuar shumë

Shkrimtari serb i bën një kërkesë Kurtit: Zoti kryeministër, padite Serbinë, jeni vonuar shumë