Selimi: S’jam kërcënuar nga askush e as s’kam nevojë për ndonjë mbrojte

17.01.2020 17:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Selimi: S’jam kërcënuar nga askush e as s’kam nevojë për ndonjë mbrojte

Deputeti Rexhep Selimi në një përgjigje për Gazetën Express ka mohuar lajmet se ka kërkuar mbrojtje ndërkombëtare pas intevistimit nga Gjykata Speciale.

Selimi thotë se nuk ka marrë ndonjë kërcënim, e se nuk ka nevojë për mbrojtje dhe këtë nuk do ta kërkonte nga dikush.

“Unë as nuk kam marrë ndonjë kërcënim, as nuk kam nevojë për mbrojte dhe rrjedhimisht as nuk kam kërkuar mbrojtje nga dikush”, thotë ai, teksa shton se po të kishte nevojë që ta mbron dikush, do të kërkonte këtë nga Policia e Kosovës.

“Po të kisha nevojë për mbrojtje unë do ta kërkoja nga Policia e Kosovës”, thekson deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje.

Rexhep Selimi ka bërë të ditur për Gazetën Express se në Gjykatë Speciale nuk ka pranuar as mbrojtje juridike e as fizike.

“Sa i përket raportit me ftesën time në Gjykatën Speciale, unë nuk kam pranuar as mbrojtje e as fizike. Pra nuk kam nevojë as për avokat e as për truprojë”, ka thënë Selimi.

Deputeti e ka cilësuar si të rremë lajmin e shpërndarë në media, e si sulm ndaj tij.

“Mua më mbron e drejta që është në anën e UÇK-së. Një lajm të rremë të këtillë e konsideroj si sulm të ulët mbi integritetin tim politik dhe njerëzor”, ka përfunduar ai.

Sot në media është raportuar se Rexhep Selimi në dhjetor të vitit të kaluar kishte kërkuar pas intervistimit në Hagë siguri të lartë nga ndërkombëtarët./GazetaExpress/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Guvernatori Mehmeti prezantoi masat e BQK-së për tejkalimin me më pak dëme në ekonomi nga pandemia Covid 19

Guvernatori Mehmeti prezantoi masat e BQK-së për tejkalimin me më pak dëme në ekonomi nga pandemia Covid 19

Rrezik për “pandemi ekonomike”, pas tejkalimit të COVID-19

Rrezik për “pandemi ekonomike”, pas tejkalimit të COVID-19

Reagon Bordi i Drejtorëve të Postës: U zgjodhëm me mbikëqyrjen e britanikëve, me Qeverinë shihemi në Gjykatë

Reagon Bordi i Drejtorëve të Postës: U zgjodhëm me mbikëqyrjen e britanikëve, me Qeverinë shihemi në Gjykatë

Këshilltari i CDU-së kategorik: Kufijtë e Kosovës janë të paprekshëm

Këshilltari i CDU-së kategorik: Kufijtë e Kosovës janë të paprekshëm

Serbia dhe Hungaria sytë kah Kina në kohë pandemie

Serbia dhe Hungaria sytë kah Kina në kohë pandemie

Haziri e falënderon kompaninë AR Katana për kontigjentin e katërt të ndihmave kundër Covid-19

Haziri e falënderon kompaninë AR Katana për kontigjentin e katërt të ndihmave kundër Covid-19

The Economist për Kosovën: Një vend jostabil u bë edhe më i pasigurt

The Economist për Kosovën: Një vend jostabil u bë edhe më i pasigurt

Pezullimi i qirave/ Hyn në fuqi akti i paralajmëruar nga Rama

Pezullimi i qirave/ Hyn në fuqi akti i paralajmëruar nga Rama

“BE i kërkon falje Italisë”/ Conte i përgjigjet Von der Leyen: Trego më shumë ambicie, guxim dhe unitet

“BE i kërkon falje Italisë”/ Conte i përgjigjet Von der Leyen: Trego më shumë ambicie, guxim dhe unitet

Hapen dyert drejt një krize tjetër politike në Kosovë

Hapen dyert drejt një krize tjetër politike në Kosovë

Një grua në gjendje të rëndë nga 43 të hospitalizuarit me COVID-19 në Klinikën Infektive

Një grua në gjendje të rëndë nga 43 të hospitalizuarit me COVID-19 në Klinikën Infektive

Rekord i zi në SHBA, 1169 të vdekur 24 orët e fundit nga Covid-19

Rekord i zi në SHBA, 1169 të vdekur 24 orët e fundit nga Covid-19

Konjufca liron nga detyra edhe rreth 35 diplomatë

Konjufca liron nga detyra edhe rreth 35 diplomatë

Parlamentarët evropianë përshëndesin heqjen e tarifave, kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën

Parlamentarët evropianë përshëndesin heqjen e tarifave, kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën

Qeveria nuk mund ta zbatojë në tërësi pakon emergjente pa miratim nga Kuvendi

Qeveria nuk mund ta zbatojë në tërësi pakon emergjente pa miratim nga Kuvendi

Shkenca shpjegon: Si penetron dhe godet koronavirusi organizmin (Foto)

Shkenca shpjegon: Si penetron dhe godet koronavirusi organizmin (Foto)