Selimi pyet Veliun: A e din ku i ka kufijtë Kosova?

18.09.2020 17:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Selimi pyet Veliun: A e din ku i ka kufijtë Kosova?

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në seancën e sotme duke kërkuar angazhim më të madh të Ministrit të punëve të brendshme Agim Veliu për Karaqevën, ka thënë se ky i fundit është i pa aftë dhe i pa përgjegjshëm. Derisa ka shprehur dyshime rreth asaj se Veliu nuk e din ku i ka kufijtë Kosova.

Sipas Selimit “ilaçi” i kësaj papërgjegjësie të Veliut është shkarkimi i Hotit.

“Zotëri Veliu me aq sa pash unë nuk e kuptova shumë mirë, a i dini ku i ka kufijtë Kosova, sepse asnjëherë nuk iu referuat atij kufiri si kufi shtetëror por herë si vij administrative herë si vend i kontestuar si kufi që nuk ekziston etj. Kjo interpelancë është thirrur me një shkas, 7-8 gushti në Karaçevë, por ka pasur arsye të thirret edhe për shkak se kemi një ministër të pa aftë për këtë punë por po del të jetë edhe i pa përgjegjshëm, siç thotë populli as nuk din as nuk vet, dikur u gjet qarja për një nivel të tillë të pa aftësisë u shkarkua tash po del që nuk ka kush e shkarkon, megjithëse edhe kjo punë ka ilaç ta shkarkojmë shefin. Së shpejti edhe ti edhe shefi yt shkarkoheni dhe kjo do të jetë zgjidhje në zgjedhjet e reja që do të vin shumë shpejtë”, ka thënë ai./Q.Rexhaj.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Veliu – Selimit: M’ka shkarku por jeni shkarku të gjithë

Veliu – Selimit: M’ka shkarku por jeni shkarku të gjithë

Selimi pyet Veliun: A e din ku i ka kufijtë Kosova?

Selimi pyet Veliun: A e din ku i ka kufijtë Kosova?

Veliu: Situata në Karaçevë është e qetë, duhet të mbahet nën kontroll nga organet e sigurisë

Veliu: Situata në Karaçevë është e qetë, duhet të mbahet nën kontroll nga organet e sigurisë

Bajrami në Uashington, merr mbështetje nga Banka Botërore

Bajrami në Uashington, merr mbështetje nga Banka Botërore

Shtetet e Quintit-institucioneve: Kundërshtoni çdo përpjekjet për të zhvlerësuar misionin e Speciales

Shtetet e Quintit-institucioneve: Kundërshtoni çdo përpjekjet për të zhvlerësuar misionin e Speciales

Gjermania: Nuk është në interesin e Bullgarisë të pengojë anëtarësimin e Shkupit në BE

Gjermania: Nuk është në interesin e Bullgarisë të pengojë anëtarësimin e Shkupit në BE

Kërkohet ndryshimi i ligjit për prokurim publik

Kërkohet ndryshimi i ligjit për prokurim publik

​Ministri Likaj: Nxënësit e Busavatës të kthehen në shkollën e fshatit

​Ministri Likaj: Nxënësit e Busavatës të kthehen në shkollën e fshatit

VV tregon pse nuk e votuan rezolutën për dialogun, kërkon sërish votën e PDK-së për mocionin

VV tregon pse nuk e votuan rezolutën për dialogun, kërkon sërish votën e PDK-së për mocionin

Haradinaj-Stublla dhe eurodeputeti Mandl flasin për përmbylljen e dialogut Kosovë Serbi

Haradinaj-Stublla dhe eurodeputeti Mandl flasin për përmbylljen e dialogut Kosovë Serbi

Bulliqi: Po ia kujtoj shoqes Gane që arsimin e Kosovës e kanë shkatërruar PDK e LDK

Bulliqi: Po ia kujtoj shoqes Gane që arsimin e Kosovës e kanë shkatërruar PDK e LDK

Qytetarët: Mosvotimi i projektligjit për rimëkëmbje ekonomike është marrëzi

Qytetarët: Mosvotimi i projektligjit për rimëkëmbje ekonomike është marrëzi

Deputetja e AAK-së-Vjosa Osmanit: Nuk është vetëm Vetëvendosja në sallë

Deputetja e AAK-së-Vjosa Osmanit: Nuk është vetëm Vetëvendosja në sallë

Opozita me kritika për organizimin e vitit shkollor, pozita lavdëron përgatitjet

Opozita me kritika për organizimin e vitit shkollor, pozita lavdëron përgatitjet

Likaj thotë se kanë marrë gjitha masat për fillimit të vitit të ri akademik

Likaj thotë se kanë marrë gjitha masat për fillimit të vitit të ri akademik

Nagavci: Ministria ta shqyrtojë kërkesën që studentët të lirohen nga pagesat

Nagavci: Ministria ta shqyrtojë kërkesën që studentët të lirohen nga pagesat