Seksi i shpëton jetën 28-vjeçares me kancer në mitër

16.10.2016 01:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Seksi i shpëton jetën 28-vjeçares me kancer në mitër

Një 28 vjeçare angleze ka deklaruar se seksi i ka shpëtuar asaj jetën.

Ajo quhet Ellie Taylor-Davis dhe ka rrëfyer përballjen e saj me kancerin ovarian në mënyrën më të çuditshme…

Vajza kishte ndjerë simptomat e para të sëmundjes serioze gjatë momenteve intime me të dashurin dhe më vonë e kishte zbuluar sëmundjen pas një vizite tek gjinekologu.

Ellie ka thënë se fillimisht kishte ndjerë diçka të çuditshme gjatë marrëdhënies seksuale, një fakt ky që e bëri të niste kërkimet në internet dhe më pas t’i drejtohej gjinekologut.

28-vjeçarja zbuloi se kishte një tumor 16 centimetra në vezore.

E tmerruar pasi mësoi se ç’po ndodhte me të ajo iu nënshtrua një operacioni për heqjen e tumorit që për pak po i prekte organet e tjera dhe tashmë po shërohet.

Pas kësaj, Ellie vendosi të ndante historinë e saj për të sensibilizuar gratë e tjera mbi kancerin ovarian.

“Unë kurrë nuk do ta kisha kuptuar se diçka po më ndodhte nëse nuk do ta kisha ndjerë atë cist. Seksi më ka shpëtuar jetën dhe jam shumë me fat që jam ende këtu,” ka thënë ajo.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Lazio 0-3 Inter, nota e Strakoshës dhe të tjerëve

Lazio 0-3 Inter, nota e Strakoshës dhe të tjerëve

Shpirtrat e njerëzve vazhdojnë të ndjekin banorët: Qyteti i vogël që pretendon të jetë vendi më me shumë fantazma në Amerikë!

Shpirtrat e njerëzve vazhdojnë të ndjekin banorët: Qyteti i vogël që pretendon të jetë vendi më me shumë fantazma në Amerikë!

Mos e matni presionin e gjakut kur ndiheni keq

Mos e matni presionin e gjakut kur ndiheni keq

Blerja më e madhe në historinë e softuerit: IBM ofron 34 miliardë dollarë për Red Hat

Blerja më e madhe në historinë e softuerit: IBM ofron 34 miliardë dollarë për Red Hat

Manchester City i fortë për Tottenhamin, vendos goli i Mahrez

Manchester City i fortë për Tottenhamin, vendos goli i Mahrez

Internet më i shpejtë dhe thirrje holografike: çfarë premton e ardhmja me 5G-në?

Internet më i shpejtë dhe thirrje holografike: çfarë premton e ardhmja me 5G-në?

Real Madridi ka arritur marrëveshje me talentin e madh argjentinas Exequiel Palacios

Real Madridi ka arritur marrëveshje me talentin e madh argjentinas Exequiel Palacios

Kafeja gjatë shtatzënisë rrit rrezikun e mbipeshës tek fëmijët

Kafeja gjatë shtatzënisë rrit rrezikun e mbipeshës tek fëmijët

Pas përurimit në Stamboll, këto janë aeroportet e tjera që priten të ndërtohen nëpër botë (Foto)

Pas përurimit në Stamboll, këto janë aeroportet e tjera që priten të ndërtohen nëpër botë (Foto)

Tottenham 0-1 Man City, notat e lojtarëve

Tottenham 0-1 Man City, notat e lojtarëve

Microsoft kalon Amazon dhe rifiton vendin e dytë si kompania më me vlerë në botë

Microsoft kalon Amazon dhe rifiton vendin e dytë si kompania më me vlerë në botë

Kombinimet e këndshme që tregojnë se jo të gjitha kostumet për Halloween duhet të jenë të frikshme (Foto)

Kombinimet e këndshme që tregojnë se jo të gjitha kostumet për Halloween duhet të jenë të frikshme (Foto)

Unitedi dhe Chelsea vazhdojnë interesimin për Ramsey

Unitedi dhe Chelsea vazhdojnë interesimin për Ramsey

Këta dronë mund të ngrejnë 40 herë peshën e tyre

Këta dronë mund të ngrejnë 40 herë peshën e tyre

Shenjat se keni probleme me gjëndrën tiroide

Shenjat se keni probleme me gjëndrën tiroide

A është kjo greke, sozia e modeles shqiptare me famë botërore

A është kjo greke, sozia e modeles shqiptare me famë botërore