Sejdiu: Të merren kursimet personale të Trustit për ta rimëkëmbur ekonominë

14.05.2020 21:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sejdiu: Të merren kursimet personale të Trustit për ta rimëkëmbur ekonominë

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Dardan Sejdiu në emisionin Pressing të T7, propozoi që paratë e trustit nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës, të përdoren nga shteti në mënyrë që të rimëkëmbet ekonomia e vendit pas pandemisë.

“Një propozim shumë i mirë në rimëkmbjen e ekonomisë pas pandemisë është që të merren paratë e trustit dhe të përdoren arsyeshëm”, është shprehur Sejdiu.

Tutje, ai tha se i njëjti program ekonomik të cilin ka propozuar FER’i në në vitin 2010, do të kryente punë edhe sot.

“Të njëjtin program ekonomik që e kemi pasur në vitin 2010, do ta propozonim edhe sot. Janë të njëjtat rrethana kur kemi parasysh se shumica e remetancave vijnë nga diaspora”, shtoi Sejdiu.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sejdiu: Të merren kursimet personale të Trustit për ta rimëkëmbur ekonominë

Sejdiu: Të merren kursimet personale të Trustit për ta rimëkëmbur ekonominë

Edhe 18 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 19 të shëruar

Edhe 18 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 19 të shëruar

Në mesin e të infektuarve në Mitrovicë edhe tre fëmijë, 1, 2 dhe 3 vjeç

Në mesin e të infektuarve në Mitrovicë edhe tre fëmijë, 1, 2 dhe 3 vjeç

Pacolli ironizon, BE-ja ia kujton se Bjellorusia mori vetëm lehtësim të vizave e jo liberalizim

Pacolli ironizon, BE-ja ia kujton se Bjellorusia mori vetëm lehtësim të vizave e jo liberalizim

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni vizitoi deminerët e FSK-së në  Babaj të Bokës

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni vizitoi deminerët e FSK-së në Babaj të Bokës

Ambasada në Zvicër me njoftim të rëndësishëm për ata që duan të udhëtojnë për Kosovë

Ambasada në Zvicër me njoftim të rëndësishëm për ata që duan të udhëtojnë për Kosovë

Grenell: Gjermania po minon rolin frenues bërthamor të NATO-s

Grenell: Gjermania po minon rolin frenues bërthamor të NATO-s

Profesori amerikan: SHBA-të dhe BE-ja duhet ta parandalojnë përfshirjen e Rusisë në dialog

Profesori amerikan: SHBA-të dhe BE-ja duhet ta parandalojnë përfshirjen e Rusisë në dialog

Rreth 36 milionë amerikanë janë regjistruar si të papunë

Rreth 36 milionë amerikanë janë regjistruar si të papunë

Jashari: Bujqësia prioritet, vazhdon përkrahja për bujqit

Jashari: Bujqësia prioritet, vazhdon përkrahja për bujqit

Apeli ia rrit dënimin me burg të akuzuarit që ka pranuar se luftoi në Siri përkrah ISIS-it

Apeli ia rrit dënimin me burg të akuzuarit që ka pranuar se luftoi në Siri përkrah ISIS-it

UP-ja preferon që afati i provimeve të qershorit të mbahet në fakultete

UP-ja preferon që afati i provimeve të qershorit të mbahet në fakultete

Bundestag diskuton për kufijtë e Kosovës

Bundestag diskuton për kufijtë e Kosovës

Gashi: Po shohim si po shkon puna, pastaj LDK i publikon emrat e ministrave

Gashi: Po shohim si po shkon puna, pastaj LDK i publikon emrat e ministrave

Matoshi, Qeverisë Kurti: Nuk qeveriset me videomesazhe

Matoshi, Qeverisë Kurti: Nuk qeveriset me videomesazhe

Tomë Gashi kërkon hetim për vdekjen e shokut të qelisë së Astrit Deharit

Tomë Gashi kërkon hetim për vdekjen e shokut të qelisë së Astrit Deharit