Sejdiu: Gara Kurti-Osmani është për të goditur sa më shumë LDK-në, aty e kanë “bazenin” e ri të votave

14.01.2021 23:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sejdiu: Gara Kurti-Osmani është për të goditur sa më shumë LDK-në, aty e kanë “bazenin” e ri të votave

Analisti politik, Dardan Sejdiu, ka thënë që marrëveshja mes Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit, për të garuar bashkë në zgjedhje, është një sinjal që është ndjerë edhe më parë.

“Për mua është me rëndësi që të themi se një energji që kanë ndërtuar Osmani dhe Kurti, tash e sa kohë është në një ‘ombrellë’. Kjo pikëpyetja se a do të kemi subjekt është shuar dhe besoj që Osmani dhe Kurti, do të garojnë në këto zgjedhje nën parullën e luftës kundër korrupsionit dhe ndryshimin e tërësishëm të gjeneratave”.

Sejdiu në Edicionin e Analizës në Klan Kosova, ka thënë që Kurti dhe Osmani po besojnë që do t’i marrin 600 mijë vota.

“Po duan të përçojnë një mesazh elektoral që po shkojnë për numra të mëdhenj në fitore. Sondazhet na thonë që VV-ja prin, por ky lloj momentumi që po mundohen ta ndërtojnë ka të bëjë me një thirrje për mobilizim më të gjerë popullor, që të përkrahet një ndryshim i madh në skenën politike. Në numra i bie që 600 mijë vota duhet t’i marrë VV-ja që t’i sigurojë 80 deputetë”.

Sipas Sejdiut, gara më e madhe e tyre ka të bëjë me “sulmimin” sa më të madh ndaj LDK-së.

“Gara Osmani-Kurti është për të fituar sa më shumë vota dhe për të goditur sa më shumë LDK—në. ‘Bazeni’ i ri i votave për VV-në është LDK-ja dhe ata po duan që të marrin sa më shumë vota në këtë bazen, pasi po mendojnë që kështu ecin përpara”, u shpreh ai.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sejdiu: Gara Kurti-Osmani është për të goditur sa më shumë LDK-në, aty e kanë “bazenin” e ri të votave

Sejdiu: Gara Kurti-Osmani është për të goditur sa më shumë LDK-në, aty e kanë “bazenin” e ri të votave

Haziri: Kemi me punu natë e ditë me zgjatë mandatin – LDK është e madhe

Haziri: Kemi me punu natë e ditë me zgjatë mandatin – LDK është e madhe

Ramiz Kelmendi: E sakrifikoj pozitën e ministrit vetëm që PDK dhe VV të bashkëpunojnë

Ramiz Kelmendi: E sakrifikoj pozitën e ministrit vetëm që PDK dhe VV të bashkëpunojnë

Olluri: Kurti nuk e ka respektu marrëveshjen me LDK-në e po e respekton me Vjosa Osmanin

Olluri: Kurti nuk e ka respektu marrëveshjen me LDK-në e po e respekton me Vjosa Osmanin

Gashi: Kurti t’i lejohet të kandidojë për deputet: Ne duam ta mundim në proces zgjedhor

Gashi: Kurti t’i lejohet të kandidojë për deputet: Ne duam ta mundim në proces zgjedhor

Telekomit të premten i skadon afati për pagesën e borxhit ndaj Z-Mobile

Telekomit të premten i skadon afati për pagesën e borxhit ndaj Z-Mobile

Hoti: Nuk do të dorëzohemi përballë militantëve të Facebook’ut

Hoti: Nuk do të dorëzohemi përballë militantëve të Facebook’ut

Katër viktima të një familjeje nga Kosova në një aksident në Rrugën e Kombit, një fëmijë në gjendje të rëndë (Video)

Katër viktima të një familjeje nga Kosova në një aksident në Rrugën e Kombit, një fëmijë në gjendje të rëndë (Video)

Shala: Dega e Nismës në Skenderaj, më të gatshëm se kurrë për këtë proces zgjedhor

Shala: Dega e Nismës në Skenderaj, më të gatshëm se kurrë për këtë proces zgjedhor

Ramush Haradinaj fton në debat Vjosa Osmanin

Ramush Haradinaj fton në debat Vjosa Osmanin

Opozita maqedonase kundërshton ligjin për regjistrimin e popullsisë

Opozita maqedonase kundërshton ligjin për regjistrimin e popullsisë

Bajram Hasani publikon foto me Milaim Zekën e Daut Haradinajn

Bajram Hasani publikon foto me Milaim Zekën e Daut Haradinajn

Vuçiq: Do ta njoh Kosovën përmes meditimit transcendental

Vuçiq: Do ta njoh Kosovën përmes meditimit transcendental

Vjosa Osmani thotë se synon postin e presidentes së Kosovës

Vjosa Osmani thotë se synon postin e presidentes së Kosovës

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani garojnë bashkë në zgjedhje

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani garojnë bashkë në zgjedhje

Lutfi Haziri pret ambasadorin e Hungarisë, Dr. József Bencze​

Lutfi Haziri pret ambasadorin e Hungarisë, Dr. József Bencze​