Sassuolo mendon ta zëvendësojë Boatengun me Balotellin

22.01.2019 09:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sassuolo mendon ta zëvendësojë Boatengun me Balotellin

Raportohet se Sassuolo dëshirojnë ta zëvendësojnë Kevin-Prince Boateng me Mario Balotellin.

Sipas ekspertit të tregut të transferimeve Gianluca Di Marzio, klubi italian beson se mund të bind sulmuesin italian t’i bashkohet atyre para Olympique Marseille.

SuperMario nuk ka shënuar ende asnjë gol në 10 paraqitjet e tij për Nicen, duke bërë që të humbasë besimin e trajnerit Patrick Vieira.

Në rast se 28-vjeçari dështon t’i bashkohet Sassolos, atëherë ata do të fillojnë të mendojnë për Gianluca Caprarin, i cili për Sampdorian këtë sezon ka shënuar pesë gola në 11 ndeshje.

Pas huazimit me të drejt blerje të Boatengit te Barcelona, nevoja për një sulmues në stadiumin Mapei është bërë qëllimi kryesor i klubit.

Kujtojmë se Balotelli në sezonin e fundit për Nicen kishte shënuar 26 gola në 38 paraqitje në të gjitha garat.

Në Serie A italiani është paraqitur për Interin dhe Milanin. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Frutat që duhet t’i hani për një jetë më të gjatë

Frutat që duhet t’i hani për një jetë më të gjatë

“Gjithmonë në mendimet tona” – Bota e futbollit nderon Emiliano Salan pasi trupi i tij gjendet i vdekur në rrënojat e aeroplanit

“Gjithmonë në mendimet tona” – Bota e futbollit nderon Emiliano Salan pasi trupi i tij gjendet i vdekur në rrënojat e aeroplanit

Një sensor do ta bëjë kamerën e LG G8 ThinQ të pakrahasueshme

Një sensor do ta bëjë kamerën e LG G8 ThinQ të pakrahasueshme

Filmat horror ju ndihmojnë të humbni peshë

Filmat horror ju ndihmojnë të humbni peshë

Praktika e regjistrimit të ekranit një trend i rrezikshëm mes aplikacioneve të hoteleve dhe udhëtimit

Praktika e regjistrimit të ekranit një trend i rrezikshëm mes aplikacioneve të hoteleve dhe udhëtimit

Microsoft ka një ide brilante sesi tu marrë më shumë para përdoruesve të Office

Microsoft ka një ide brilante sesi tu marrë më shumë para përdoruesve të Office

Bartomeu: Jemi duke e përgatitur ekipin për epokën pas pensionimit të Lionel Messit

Bartomeu: Jemi duke e përgatitur ekipin për epokën pas pensionimit të Lionel Messit

Burri nga Maryland fitoi dy herë në lotari duke përdorur datën e vdekjes së nënës

Burri nga Maryland fitoi dy herë në lotari duke përdorur datën e vdekjes së nënës

Kosova U16 udhëtoi në Dubai, e pret një turne me kombëtare të forta

Kosova U16 udhëtoi në Dubai, e pret një turne me kombëtare të forta

Stresi e bën shumë më të vështirë humbjen e peshës

Stresi e bën shumë më të vështirë humbjen e peshës

Hapet edicioni i shtatë i ICT Awards, me panelin e përbërë nga fëmijë

Hapet edicioni i shtatë i ICT Awards, me panelin e përbërë nga fëmijë

Rëndësia e Arthur te Barcelona me pasime dhe veprimet në fushë

Rëndësia e Arthur te Barcelona me pasime dhe veprimet në fushë

UEFA dhe Shoqata e Klubeve Evropiane po mendojnë ta zhvendosin Ligën e Kampionëve në fundjavë

UEFA dhe Shoqata e Klubeve Evropiane po mendojnë ta zhvendosin Ligën e Kampionëve në fundjavë

Uebsajtet e lajmeve do të humbasin 45% të trafikut nga Reforma Evropiane e të Drejtave të Autorit

Uebsajtet e lajmeve do të humbasin 45% të trafikut nga Reforma Evropiane e të Drejtave të Autorit

Trupi i gjetur nën rrënojat e aeroplanit është i sulmuesit Emiliano Sala

Trupi i gjetur nën rrënojat e aeroplanit është i sulmuesit Emiliano Sala

Fotografi që dëshmojnë se jo gjithçka është ashtu siç duket në shikim të parë

Fotografi që dëshmojnë se jo gjithçka është ashtu siç duket në shikim të parë