Sarri: Jemi një hap larg sfiduesve të titullit në Ligën Premier

14.09.2018 16:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sarri: Jemi një hap larg sfiduesve të titullit në Ligën Premier

Maurizio Sarri beson se Chelsea mbetet një hap larg sfiduesve për Ligën Premier pavarësisht rekordit të tyre prej 100 për qind në javët e para të sezonit 2018-19.

Sarri arriti në Stamford Bridge në muajin korrik dhe ka filluar mirë duke fituar të gjitha katër ndeshjet e tyre të ligës përpara pushimit ndërkombëtare.

Vetëm Liverpooli dhe Watfordi kanë arritur start të njëjtë mbresëlënës sikurse të Chelseat, me kampionët që Manchester City që kanë dy pikë prapa.

Por, Sarri nuk e sheh skuadrën e tij të luftojë për titullin në fund të sezonit, por mendon se Liverpooli dhe City do të jenë dy ekipet që konkurrojnë për trofe.

Sarri ka filluar mirë punën te Chelsea (Getty Images)

“Për momentin, unë mund ta shoh vetëm Cityn ose Liverpoolin duke luftuar për momentin”, ka thënë fillimisht Sarri në një konferencë për media.

“Ne kemi nevojë për një hap tjetër për të qenë në të njëjtin nivel. Mendoj [është shumë shpejt], por nuk shpresoj!”.

“Është shumë e vështirë të riparosh 30 pikë në një sezon, shumë e vështirë”.

“Ne duhet të përmirësohemi. Ndjej se nuk jemi një skuadër shumë e fortë në fazën mbrojtëse, ne duhet të përmirësohemi dhe mundemi, ndjenjat e mia gjatë trajnimit janë se kjo skuadër mund të përmirësohet”, përfundoi italiani. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Hamilton kalon 53 orë fluturime brenda 10 ditësh

Hamilton kalon 53 orë fluturime brenda 10 ditësh

Të dielën Superkupa e Kosovës në basketboll ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit

Të dielën Superkupa e Kosovës në basketboll ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit

Babai ia mbajti kokën të bijës që flinte, gjatë tërë udhëtimit me aeroplan – mijëra pëlqime në internet (Foto)

Babai ia mbajti kokën të bijës që flinte, gjatë tërë udhëtimit me aeroplan – mijëra pëlqime në internet (Foto)

Sarri: Jemi një hap larg sfiduesve të titullit në Ligën Premier

Sarri: Jemi një hap larg sfiduesve të titullit në Ligën Premier

I bërë tapë, bëri aksident – me gjithë tentimet për ta ndalur, ai “fluturoi” me veturë (Video)

I bërë tapë, bëri aksident – me gjithë tentimet për ta ndalur, ai “fluturoi” me veturë (Video)

Shkoi si fëmijë në Amerikë, i buzëqesh fati – boshnjaku fiton “çmimin e madh” të Pokerit në Las Vegas (Foto)

Shkoi si fëmijë në Amerikë, i buzëqesh fati – boshnjaku fiton “çmimin e madh” të Pokerit në Las Vegas (Foto)

Paolorosso: Pas humbjes nga Kili në Copa America, Messin e gjeta duke qarë sikurse t’i kishte vdekur nëna 

Paolorosso: Pas humbjes nga Kili në Copa America, Messin e gjeta duke qarë sikurse t’i kishte vdekur nëna 

Derby della Madonnina për Barellan

Derby della Madonnina për Barellan

Pasurohet falë Neymarit, Barcelona detyrohet ta paguajë punëtorin e saj mbi gjashtë milionë euro.

Pasurohet falë Neymarit, Barcelona detyrohet ta paguajë punëtorin e saj mbi gjashtë milionë euro.

Njihuni me 111-vjeçarin që shkon çdo ditë në palestër (Foto)

Njihuni me 111-vjeçarin që shkon çdo ditë në palestër (Foto)

Ishte futur në pusetë, rrezikonte të mbytej – zjarrfikësit i shpëtojnë jetën një qeni në Suharekë (Video)

Ishte futur në pusetë, rrezikonte të mbytej – zjarrfikësit i shpëtojnë jetën një qeni në Suharekë (Video)

Pirlo: Juventusi klub i madh dhe me histori, Pogba mund të kthehet

Pirlo: Juventusi klub i madh dhe me histori, Pogba mund të kthehet

Fotografia e një “veture të padukshme” që po përhapet në internet (Foto)

Fotografia e një “veture të padukshme” që po përhapet në internet (Foto)

Guardiola: De Bruyne nuk është në shitje, klauzolë e tij është 250 milionë euro  

Guardiola: De Bruyne nuk është në shitje, klauzolë e tij është 250 milionë euro  

Liqeni i ndarë në mes ka ujëra me dy lloje ngjyrash, shkaku i nivelit të ndryshëm të kripës (Video)

Liqeni i ndarë në mes ka ujëra me dy lloje ngjyrash, shkaku i nivelit të ndryshëm të kripës (Video)

Pesëshet startuese: Kosova për triumf ndaj Maqedonisë

Pesëshet startuese: Kosova për triumf ndaj Maqedonisë