Samuel Eto’o i premton 100 mijë Euro një tifozi (Foto)

18.10.2016 21:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samuel Eto’o i premton 100 mijë Euro një tifozi (Foto)

Pasi fitoi gjithçka me fanellat e Barcelonës dhe Interit, Samuel Eto’o po përpiqet t’i japë fund në mënyrën më të mirë karrierës së tij të pasur, te skuadra e Antalyasporit në kampionatin turk. Megjithatë, për momentin jo çdo gjë shkon mirë për sulmuesin kamerunas, pasi ekipi ku ai militon pozicionohet në vendin e fundit të Superligës turke, me vetëm 3 pikë të grumbulluara në 7 ndeshjet e para. Gjithsesi Eto’o është optimist. Pas kontestimeve të shumta që ka marrë nga fansat fundjavën e kaluar, 35-vjeçari ka vendosur një bast vërtetë domethënës me një tifoz të Antalyasporit.

“Nëse nuk e përfundojmë kampionatin në 10 vendet e para do të dhuroj 100 mijë Euro” mësohet t’i ketë thënë kamerunasi, tifozit në fjalë. Sezoni i kaluar që ishte i pari për sulmuesin afrikan me Antalyasporin rezultoi vërtetë pozitiv me 35-vjecarin që shënoi 17 gola në 25 ndeshje të Superligës turke. Por këtë vit skuadra nuk po kalon një situatë të mirë, pasi nuk ka marrë asnjë fitore në 7 javët e para. Eto’o ndër të tjera i bëri të ditur tifozit se vitin e kaluar mbajti premtimin me Antalyasporin që u pozicionua në 10-shen e parë klasifikimit, kamerunasi është i bindur se skuadra do të ringrihet dhe do të jetë sërish mes 10 më të mirave.

 

samuel-eto-93

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Tottenhami bënë gati 50 milionë euro për Malcomin

Tottenhami bënë gati 50 milionë euro për Malcomin

Qeveria ndan 1.2 milion euro për lobim për anëtarësimin në INTERPOL

Qeveria ndan 1.2 milion euro për lobim për anëtarësimin në INTERPOL

Icardi ose Cutrone si zëvendësues të Moratas te Chelsea

Icardi ose Cutrone si zëvendësues të Moratas te Chelsea

Vuçiqi sërish paralajmëron “kompromise të dhimbshme” me Kosovën

Vuçiqi sërish paralajmëron “kompromise të dhimbshme” me Kosovën

Arsenali kërkon shërbimet e Alberto Morenos së Liverpoolit

Arsenali kërkon shërbimet e Alberto Morenos së Liverpoolit

Bergomi: Interi duhet ta neutralizojë Suson

Bergomi: Interi duhet ta neutralizojë Suson

Barcelona bëhet gati për “dimër të nxehtë” me transferime

Barcelona bëhet gati për “dimër të nxehtë” me transferime

Lukaku akuzohet për mosrespekt ndaj Unitedit me komentet për largim

Lukaku akuzohet për mosrespekt ndaj Unitedit me komentet për largim

Cengiz i gatshëm të vazhdojë kontratën me Romën, por pa klauzolë të lartë

Cengiz i gatshëm të vazhdojë kontratën me Romën, por pa klauzolë të lartë

Salah mungon, tifozët e Liverpoolit e duan Shaqirin si titullar

Salah mungon, tifozët e Liverpoolit e duan Shaqirin si titullar

Buffon e ngrit në qiell Mbappen: Është i jashtëzakonshëm, e meriton ‘Topin e Artë’

Buffon e ngrit në qiell Mbappen: Është i jashtëzakonshëm, e meriton ‘Topin e Artë’

LDK: Vetëm zgjedhjet e nxjerrin vendin nga kriza institucionale

LDK: Vetëm zgjedhjet e nxjerrin vendin nga kriza institucionale

Barcelona nuk po rehatohet me mbrojtës, gati oferta e lartë për Nunez

Barcelona nuk po rehatohet me mbrojtës, gati oferta e lartë për Nunez

“Paketa antishpifje do fundosë Ramën dhe ‘kamikazët’ e tij!”

“Paketa antishpifje do fundosë Ramën dhe ‘kamikazët’ e tij!”

Formacioni i javës së X-të në IPKO Superligë –  Rikthehen lojtarët e Dritës, po ashtu edhe Drenica dhe Llapi me individë të spikatur

Formacioni i javës së X-të në IPKO Superligë – Rikthehen lojtarët e Dritës, po ashtu edhe Drenica dhe Llapi me individë të spikatur

Asnjë trajner nuk mund të bëj mrekulli – Ibrahimovic mbron Mourinhon nën presion

Asnjë trajner nuk mund të bëj mrekulli – Ibrahimovic mbron Mourinhon nën presion