Samsung zbulon planin ambicioz me ekranet e smartfonëve

15.03.2019 01:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samsung zbulon planin ambicioz me ekranet e smartfonëve

Samsung është duke punuar në një telefon me ekranin perfekt të plotë i cili do të jetë 100% ekran, pa notch, pa korniza pa asnjë prerje.

Sipas shefit të kërkim hulumtimit të ekraneve pranë Samsung, teknologjia do të arrijë në një pikë ku vrima e kamerës do të jetë e padukshme duke mos ndikuar fare në funksionin e kamerës.

Galaxy S10 është telefoni i dytë i kompanisë me ekran “hole-punch” pas Galaxy A8s por Yang thotë se kamera selfie do të vendoset nën ekran dhe jo në formatin Infinity-O. Kompania ende nuk ka dhënë asnjë afat për një telefon të tillë, por Yang tha se mund të jetë plotësisht e arritshme në 2 vitet e ardhshme.

Kompania ka bërë hapa të mëdhenj përpara duke anashkaluar komplet “notch” dhe hyrë në “hole-punch” e më pas tek telefonët me ekrane që palosen.

Kështu një telefon me ekran të plotë pa asnjë prerje është një prej aspiratave më ambicioze të kompanisë. Megjithatë nuk është hera e parë që Samsung ka diskutuar një teknologji të tillë.

Për herë të parë foli në Tetorin e vitit të kaluar dhe objektivi 2 vjeçar në pamje të parë i vështirë mund të bëhet lehtësisht i arritshëm. Por vitet e fundit rrallë herë shohim gjigandin Koreano-Jugor të sjellë i pari inovacione në treg. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë