Samsung publikon një video ku testohet mekanizmi i palosjes së Galaxy Fold

29.03.2019 07:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samsung publikon një video ku testohet mekanizmi i palosjes së Galaxy Fold

Samsung ka vendosur tu japë fund dyshimeve për qëndrueshmërinë e Galaxy Fold duke zbuluar sesi çdo model testohet.

Kompania publikoi një video ditën e Mërkure që tregon pajisjet duke u testuar në një fabrikë. Aty shfaqet një Galaxy Fold duke u palosur disa herë.

Samsung thotë se pajisja 2,000 dollarëshe u reziston 200,000 palosjeve, që i bie të jetë 100 palosje në ditë për 5 vite me radhë.

Por shqetësimi kryesor nuk është nëse Galaxy Fold paloset siç duhet por nëse përdoruesit rrezikohen dy probleme estetike: hendeku i palosjes dhe rrudhë që shfaqet në ekranin ku paloset.

Kur paloset, dy pjesët e telefoni qëndrojnë në një kënd 85 gradë. Kjo do të thotë se ekrani nuk do të jetë plotësisht i rrafshët kur paloset dhe vendoset mbi tavolinë. Disa kanë filluar të spekulojnë se Galaxy Fold zhvillon një rrudhë që bëhet e dukshme kur telefoni është i pa palosur.

Nuk dihet sesi probleme të tilla mund të ndikojnë në shitjet e telefonit. Telefoni del në shitje më 26 Prill me çmim prej 1,980 dollarësh. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë