Samsung prezanton smartfonin pa lidhje interneti

15.04.2018 22:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samsung prezanton smartfonin pa lidhje interneti

Nuk është një shaka: është një telefon i disponueshëm për momentin vetëm në Korenë e Jugut. Galaxy J2 Pro nuk ka lidhje wi-fi në mënyrë që të mbajë larg notifikimet dhe shpërqëndrimin nga telefoni.

Përveç faktit që tashmë smartfoni është bërë një mjet i rëndësishëm për të qëndruar sa më afër me miqtë dhe botën që na rrethon, është vërtetuar nga studime të shumta që përbën një shpërqendrim nga studimi, puna dhe përditshmëria.

Për këtë, Samsung ka ideuar një telefon special që i vjen në ndihmë të gjithë atyre personave që duan të rrinë sa më larg nga një botë gjithmonë e lidhur online.

Ka pamjen e një smartfoni normal Samsung dhe është menduar posaçërisht për studentët të cilët nuk duan të humbasin vëmendjen nga studimi ose përgatitja e provimeve. Gjithashtu Samsung J2 Pro është menduar edhe për të moshuarit të cilët nuk kanë interes të lidhen me internetin.

Ka një proçesor quad core me 1.5 giga ram dhe 16 giga memorie. Në brendësinë e tij mungon antena e wi-fi dhe chip të nevojshme për tu lidhur në internet. Në Galaxy J2 Pro është e pamundur të navigohet në rrjetet sociale, të lexohen emaile dhe të dërgohen mesazhe online, por mund të bëhen foto, të kryehen telefonata, mesazhe të thjeshta dhe të shikohen video e dëgjohet muzikë.

Telefoni kushton 150 euro, dhe Samsung ofron një mundësi për studentët: një rimbursim të vlerës së produktit për blerjen e një smartfoni po Samsung të llojeve S ose A, por vetëm pasi të kenë mbaruar të gjitha provimet shkollore. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Klopp i kënaqur me barazimin ndaj Arsenalit

Klopp i kënaqur me barazimin ndaj Arsenalit

Mustafi krenar me shpirtin e ekipit në barazimin ndaj Liverpoolit

Mustafi krenar me shpirtin e ekipit në barazimin ndaj Liverpoolit

Ajo ishte në tryezën operative, ku e lindi fëmijën – i dashuri e zë në befasi, i bën propozimin për martesë (Video)

Ajo ishte në tryezën operative, ku e lindi fëmijën – i dashuri e zë në befasi, i bën propozimin për martesë (Video)

Mëzi hibrid mes zebrës dhe gomarit (Foto)

Mëzi hibrid mes zebrës dhe gomarit (Foto)

Çfarë na tregojnë duart e ënjtura? Kur janë të dëmshme, kur jo?

Çfarë na tregojnë duart e ënjtura? Kur janë të dëmshme, kur jo?

Liderët shtetërorë i gëzohen suksesit të Akil Gjakovës

Liderët shtetërorë i gëzohen suksesit të Akil Gjakovës

Real Madrid 2-0 Valladolid, notat e lojtarëve

Real Madrid 2-0 Valladolid, notat e lojtarëve

Disa ide për gratë shtatzëna: Si ta keni një fëmijë të dalluar?

Disa ide për gratë shtatzëna: Si ta keni një fëmijë të dalluar?

‘Miza’ që mbushet energji nga laseri, për kërkim në rast të fatkeqësive dhe nuhatje të rrjedhjes së gazit (Video)

‘Miza’ që mbushet energji nga laseri, për kërkim në rast të fatkeqësive dhe nuhatje të rrjedhjes së gazit (Video)

Solari kthen Realit te fitorja në La Liga, mposht me shumë vështirësi Valladolidin

Solari kthen Realit te fitorja në La Liga, mposht me shumë vështirësi Valladolidin

Performanca magjike e Dua Lipës në Spanjë

Performanca magjike e Dua Lipës në Spanjë

Chelsea i bënë presion Hazardit për kontratën e re, për të shmangur Real Madridin

Chelsea i bënë presion Hazardit për kontratën e re, për të shmangur Real Madridin

Bebe Rexha pozon në mënyrë provokuese

Bebe Rexha pozon në mënyrë provokuese

Formacionet zyrtare – Reali kërkon fitoren e parë me Solarin në La Liga

Formacionet zyrtare – Reali kërkon fitoren e parë me Solarin në La Liga

Cilat pjesë të perimeve nuk duhet të hidhen

Cilat pjesë të perimeve nuk duhet të hidhen

Shuhen dy fluturake hulumtuese të NASA-s brenda dy ditësh, mbesin pa u furnizuar me derivate (Foto)

Shuhen dy fluturake hulumtuese të NASA-s brenda dy ditësh, mbesin pa u furnizuar me derivate (Foto)