Samsung prezanton në fshehtë Galaxy Tab A 8-inç

29.03.2019 10:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samsung prezanton në fshehtë Galaxy Tab A 8-inç

Gjashtë javë më parë Samsung prezantoi Galaxy Tab A 10.1 2019, një alternativë me kosto të përballueshme të Tab S5e. Tashmë kompania prezantoi një model akoma edhe më kompakt, një variant 8-inç i cili vjen me lapsin S Pen.

Samsung Galaxy Tab A 8.0 me S Pen ka ekran 8-inç LCD me po të njëjtin rezolucion të 10.1-inç prej 1920×1200 piksel.

S Pen duket të jetë i njëjti me Galaxy Note 8. Tab A 8.0 ka procesorin e njëjti Exynos 7904 por ka më shumë RAM prej 3GB. Memoria është e njëjtë prej 32GB dhe mund të zgjerohet deri në 512GB.

Tableti ka bateri 4,200 mAh dhe premton deri në 11 orë jetëgjatësi bateri duke shfletues. Nëse merrni modelin LTE, gjithashtu përfitoni 11 orë gjetëgjatësi bateri. Tableti peshon 325 gram dhe është 8.9 mm i trashë.

Specifika të tjera janë kamera e pasme 8-megapiksel dhe selfie 5-megapiksel. Në aspektin e konektivitetit tableti vjen me Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 LTE si dhe LTE opsionale. Tab A 8-inç ka një portë USB 2.0 dhe një kufjesh 3.5mm.

Duke qenë se është prezantuar në fshehtësi, ende nuk kemi detajet rreth çmimit. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë