Samsung ndërpret reklamat për Galaxy Note 7

16.09.2016 07:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samsung ndërpret reklamat për Galaxy Note 7

Kohëve të fundit Samsung ka ndaluar transmetimin e reklamave televizive për Galaxy Note 7 edhe në Korenë e Jugut, dhe tashmë kjo pritet të ndodhë edhe në tregjet e tjera.

Një nga arsyet për ndalimin e reklamave për telefonin e saj më të ri është se shitjet e Galaxy Note 7 janë pezulluar për më shumë se një javë tashmë.

Samsung nuk do ta bëjë rifillimin e shitjeve për Galaxy Note 7 në të gjithë globin, derisa ajo të ketë inventar të mjaftueshëm për të zëvendësuar të gjitha njësitë e Galaxy Note 7.

Shitjet nuk mund të vazhdohen deri në muajin e ardhshëm.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Telefoni i pazakontë shitet 100,000 njësi për 57 sekonda

Telefoni i pazakontë shitet 100,000 njësi për 57 sekonda

Griezmann ua mbyll dyert skuadrave të interesuara: Jam i lumtur te Atletico Madridi  

Griezmann ua mbyll dyert skuadrave të interesuara: Jam i lumtur te Atletico Madridi  

Më në fund Samsung duket se është gati për telefonin me ekran që paloset

Më në fund Samsung duket se është gati për telefonin me ekran që paloset

Ibrahimovic: Liga Premier e mbivlerësuar, jam krenar që luajta te Manchester United

Ibrahimovic: Liga Premier e mbivlerësuar, jam krenar që luajta te Manchester United

Antilopa që po kalonte lumin shpëtoi prej sulmit të krokodilit (Foto)

Antilopa që po kalonte lumin shpëtoi prej sulmit të krokodilit (Foto)

Pajisja që ndihmon personat të përqendrohen në punë dhe lexim në një ambient të zhurmshëm (Video)

Pajisja që ndihmon personat të përqendrohen në punë dhe lexim në një ambient të zhurmshëm (Video)

Ja pse Apple ka vendosur të mos publikojë numrin e iPhone të shitur

Ja pse Apple ka vendosur të mos publikojë numrin e iPhone të shitur

Ancelotti: E vështirë përballja me PSG-në, do të bëjmë më të mirën  

Ancelotti: E vështirë përballja me PSG-në, do të bëjmë më të mirën  

Kida sjell fotosesion mahnitës me ngjyra vjeshte

Kida sjell fotosesion mahnitës me ngjyra vjeshte

Jonida Maliqi provokuese e shtrirë në shtrat

Jonida Maliqi provokuese e shtrirë në shtrat

Projektorët mbi Itali, yjet e futbollit zbresin në stadiumet e këtij vendi për Ligën e Kampionëve

Projektorët mbi Itali, yjet e futbollit zbresin në stadiumet e këtij vendi për Ligën e Kampionëve

Me këto poza ish e dashura i tregon Neymarit çfarë ka humbur

Me këto poza ish e dashura i tregon Neymarit çfarë ka humbur

Destiny 2 falas për tu shkarkuar deri në 18 Nëntor

Destiny 2 falas për tu shkarkuar deri në 18 Nëntor

Festoi 20-vjetorin e lindjes, i kacavjerrë në kranin e lartë afro 200 metra (Foto)

Festoi 20-vjetorin e lindjes, i kacavjerrë në kranin e lartë afro 200 metra (Foto)

Dhjetë mbrojtësit anësor më të vlefshëm në botë, Hysaj i shtati

Dhjetë mbrojtësit anësor më të vlefshëm në botë, Hysaj i shtati

Banorët e mesjetës shfrytëzonin gjethet e fierit për të trajtuar zbokthin, zbulon studimi i bërë në një trup që i përket shekullit të IX-të (Foto)

Banorët e mesjetës shfrytëzonin gjethet e fierit për të trajtuar zbokthin, zbulon studimi i bërë në një trup që i përket shekullit të IX-të (Foto)