Samsung mendon se njerëzit pëlqejnë televizorët vertikalë

29.04.2019 23:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samsung mendon se njerëzit pëlqejnë televizorët vertikalë

Modeli më i ri i linjës së televizorëve Samsung quhet Sero, një televizor 43-inç i cili është dizajnuar të qëndruar jo vetëm horizontalisht por edhe vertikalisht.

Duke pasur në konsideratë se shumica e përmbajtjeve mobile janë vertikale, Samsung thotë se Sero është dizajnuar për të inkurajuar njerëzit të projekton gjërat që shohin në smartfonë edhe në televizorin e ri vertikal.

Ai ka kanale audio 4.1 me altoparlantë 60W së bashku me një dizajn të pasmë minimalist. Samsung do të shesë Sero për 1,600 dollarë në shtëpinë e kompanisë, në Korenë e Jugut. Ai vjen me asistentin virtual Bixby.

Përdoruesit do të mund të shohin Instagramin dhe Snapchatin e tyre në televizorin Quantum-dot QLED në pozicionin vertikal. Ai i përket të njëjtës linjë Serif dhe Frame të televizorëve QLED.

Samsung nuk hyri në detaje të specifikave por me shumë gjasa vjen me rezolucion 4K Ultra HD. Samsung gjithashtu tha se modelet Serif dhe Frame do të vinë në madhësitë 49-inç dhe 55-inç dhe së shpejti edhe një model 65-inç. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë