Samsung konfirmon rikthimin e Galaxy Fold

14.05.2019 01:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samsung konfirmon rikthimin e Galaxy Fold

Ndërsa Galaxy Note 10 duket si smartfoni më i kompletuar i 2019-ës, dështimi më i madh i këtij viti mori një shans të dytë.

Duke folur për The Korea Herald, CEO i Samsung Koh Dong-jin ka konfirmuar se Galaxy Fold do të rikthehet pak ditë pasi porositë për telefonin u anuluan.

Madje Koh tha se “nuk do të vonohet shumë” kur u pyet nëse Galaxy Fold do të ishte në duart e konsumatorëve përpara fundit të muajit Maj.

Ky është një ndryshim dramatik pas makthit të javëve të kaluara për atë që konsiderohet si telefoni i parë në botë me ekran që paloset komercialisht i disponueshëm.

I lavdëruar gjerësisht nga kompania, gjëra filluan të shkonin për keq kur modelet e para u dërguan për analistët e teknologjikë. Pasi mohoi problemin, Samsung vendosi të tërhiqte telefonin e madje të kërkonte anulimin e disa çmontimeve të tij.

Javën e kaluar porositë konsumatore u ndaluan. Këto zhvillimet bënë një kompania të kritikohet ashpër madje edhe ti bëheshin meme. Megjithatë telefonët me ekrane që palosen kanë potencialin për të ringjallur interesin për smartfonëve.

Këta telefonë kanë tërhequr më shumë vëmendjen sesa lufta e megapikselëve dhe ekraneve me korniza që kanë filluar dy vitet e fundit. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë