Samsung i përgjigjet raportimeve të Galaxy Fold

20.04.2019 02:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samsung i përgjigjet raportimeve të Galaxy Fold

Edhe pas një testim të fortë qëndrueshmërie, raportime të ditës së djeshme flisnin për një Galaxy Fold jo aq rezistent sa na është treguar.

Sipas tyre ekrani i telefonit tablet ishte thyer me vetëm dy ditë përdorimi. Samsung reagoi menjëherë duke thënë se do të inspektojë këto njësi për të mësuar më shumë rreth shkakut.

Sytë e të gjithëve janë padyshim tek teknologjia inovative e palosjes së ekranit ndërsa kompania nuk ka në plan të ndryshojë datën e debutimit 26 Prill të Galaxy Fold.

Samsung:

“Një numër i kufizuar Galaxy Fold janë ofruar për mediat për ti analizuar për audiencat e tyre. Ne kemi marrë disa raportime për ekranin kryesor të tyre. Ne do të inspektojmë këto njësi në detaje për të mësuar rreth shkakut të dëmtimit.

Gjithashtu disa prej analistëve shpreheshin se kanë hequr shtresën mbi ekran duke i shkaktuar dëm. Ekrani kryesorë ka një shtresë mbrojtëse e cila është pjesë e strukturës së ekranit dizajnuar për ta mbrojtur nga gërvishtje të paqëllimshme. Heqja e saj mund të shkaktojë dëmtim të ekranit.”

Me një çmim prej 1,980 dollarësh, shqetësimet se ky produkt mund të rezultojë dështim kanë zënë industrinë në befasi. Samsung nga ana tjetër po lutet që të mos përsëritet skenari i Galaxy Note 7. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)